25 років слугує здоров’ю спорткомплекс ХАЕС
25 років слугує здоров’ю нетішинців спорткомплекс ХАЕС
Гучна слава нетішинського спорту народилася не на порожньому місці: вона формувалася у трудових колективах будівельників, підвалини її закладали вчителі місцевих шкіл та професійно-технічного училища № 23. Але з початком експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС центр підготовки класних спортсменів перемістився у бік атомників. Спорткомплекс Хмельницької АЕС — єдиний у ДП НАЕК «Енергоатом», що знаходиться на утриманні первинної профспілкової організації атомної станції. У його складі власне СК «Енергетик» (директор — заслужений працівник фізичної культури та спорту України С.А.Балаян) та комплексна дитячо-юнацька спортивна школа (директор — В.Л.Кравчук).
Утримання великого спортивного господарства цілком перебуває на балансі Хмельницької АЕС. Це великі кошти, складна система підтримання будівель та споруд у нормальному стані, велика відповідальність за санітарний стан, пожежну безпеку тощо. Адміністрація станції і спорткомплексу, зокрема, докладає значних зусиль, аби все це господарство служило працівникам атомної електростанції, громаді міста з повною віддачею.
На спортивній базі ХАЕС проходили грандіозні масові акції, як, приміром, святкування з приводу прийняття у експлуатацію енергоблока № 2. На стадіоні зіграно матчі прем’єр-ліги за участю грандів українського футболу. Етапи змагань спартакіади Атомпрофспілки проводяться тут з певною періодичністю. А ще чемпіонати України з фехтування, боксу, боротьби тощо. Двадцять років поспіль у спорткомплексі точаться футзальні змагання на призи газети «Перспектива».
Головний підхід до роботи — масовість, що переростає у майстерність. На базі спорткомплексу тренується і виступає у вищій лізі гандбольна команда НАЕК «Енергетик», яка «в балансі» має бронзові медалі чемпіонату України. Вона є базовою командою області і гідно захищає Хмельниччину на змаганнях високого рангу. Команди волейболістів, баскетболістів, футболістів спорткомплексу ХАЕС мають гучну славу серед подібних колективів галузі. Легкоатлети, пауерліфтингери, гирьовики, тенісисти, плавці також гідно представляють колектив атомників.
Приміром, у цьогорічну перемогу атомників у XVII Всеукраїнській спартакіаді трудівників промислової сфери та транспорту зробили внесок «рукоборці» Хмельницької АЕС Віктор Абрамович (срібло) та Василь Стельмах (золото). У богатирських іграх відзначився Сергій Козловський. Причому це його друга поспіль перемога. Гарно виступають пауерліфтингери Володимир Сміщук, Сергій Дмитрук, Юрій Поліщук. До класних результатів їх привів інструктор-методист спорткомплексу, майстер спорту міжнародного класу Аркадій Бухтійчук. Прекрасно зарекомендували себе такі наставники, як Микола Вагнер, Юрій Тюпкін, Андрій Сломінський, Світлана Цимбота.
Гордість міста — комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, — також має 25-річну історію. Та ще яку! Тут виховано десять заслужених майстрів спорту, у п’ять разів більше, ніж серед усіх колективів Атомпрофспілки. Понад шістдесят спортсменів отримали звання майстра спорту України з таких видів спорту, як фехтування, боротьба самбо і дзюдо, бокс, пауерліфтинг. Нетішин виплекав двох олімпійських чемпіонок — заслужених майстрів спорту Ольгу Жовнір та Галину Пундик, учасників олімпіад Дарію Недашковську, Олега Штурбабіна та Дмитра Бойка.
Самбісти були першими в місті, хто протоптав доріжку до медалей європейського та світового гатунку. Перший заслужений майстер спорту Нетішина Руслан Задворний нині сам успішно тренує малечу, готує нову зміну. Серед найтитулованіших самбістів чемпіони світу та призери Європейських змагань Юрій Пилипчук, Іван Васильчук, Дмитро Бабійчук. Двоє останніх цьогоріч вдало виступили на Європейській першості, меморіалі Аслаханова у Москві.
Пауерліфтинг популярний серед молоді і працівників станції зокрема. У цій дисципліні місто підготувало заслужених майстрів спорту Олену Дмитрук та Тетяну Скрипку, «міжнародників» — Оксану Дмитрук, Олександра Кутчера, Аркадія Бухтійчука, Миколу Олійника. Їм на п’яти наступає група спортсменів, що успішно виступають на престижних змаганнях. Вихованки Нетішина Альона Ковальчук, Оксана Михальчук, Лілія Шевчук, Світлана та Тетяна Холшевнік, Оксана Рага тепер у числі фавориток жіночого боксу України.
Відзначимо тренерів, які виводять молоду поросль у майстри. За 25 років тут зросли до звань заслужених тренерів України Геннадій Горохов (самбо), Валерій та Ольга Штурбабіни (фехтування), Сергій Рижук (пауерліфтинг). Серед кращих тренерів Хмельниччини Олександр Краснов (легка атлетика), Василь Мазуров (волейбол), Леонід Коробчук, Володимир Возьний, Володимир Моцюк (футбол), Анатолій Олійник (плавання). Внесок усього тренерсько-викладацького складу у справу виховання здорового покоління підтверджений у 2011 році першим місцем КДЮСШ профспілкового комітету ХАЕС серед спортшкіл України.
Віктор Гусаров