Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 12
   

Історія розвитку

сторія розвитку

ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

6 вересня 1991 року, через два тижні після проголошення Незалежності України, за ініціативи Голів профкомів атомних станцій та НВО «Прип'ять», утворено Раду профспілкових організацій атомних станцій та НВО «Прип'ять».

12 вересня 1991 року Раду профспілкових організацій атомних станцій та НВО "Прип'ять" було прийнято до складу Федерації незалежних профспілок України.

23 – 24 січня 1992 року відбувся I установчий з'їзд, на якому й було утворено Профспілку працівників атомної енергетики та промисловості України. Засновниками її стали 13 первинних профспілкових організацій, які об'єднували 53 тис. членів профспілки. Після створення профспілки за декілька місяців до її складу увійшли багатотисячні профспілкові організації НВО "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", ВО "Придніпровський хімічний завод", Жовтоводського будівельного промислового проектного об'єднання, Харківського фізико-технічного інституту, заводу "Електрон" тощо.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку в Атомпрофспілці перебувало 62 656 членів профспілки, у тому числі 8 981 пенсіонерів, які об’єднуються 5 об’єднаними (до складу яких входить 45 первинних профспілкових організацій) та 49 первинними профспілковими організаціями. Усі напряму виходять на Центральний комітет Атомпрофспілки. Атомпрофспілка побудована за дволанковою структурою: ЦК профспілки – первинна профспілкова організація.

Профспілкове членство серед працюючих станом на 01.01.2018р. становило 90,96%. Серед спілчан кількість жінок – 24 172 особи, що становить 38,58% від загальної чисельності, непрацюючих пенсіонерів – 8981 особи, що становить 14,33% від загальної чисельності. Молодих членів профспілки у віці до 35 років – 14 294, що становить 22,81% від загальної чисельності,

Робота з молоддю є важливим напрямом діяльності центрального комітету Атомпрофспілки від дня заснування профспілки. Ще на початку 1994 р. було створено секцію «Молодь Атомпрофспілки», яку в квітні 2000 року було реорганізовано в молодіжну організацію – Спілку молоді Атомпрофспілки, а згодом – в Організацію молоді Атомпрофспілки. Структура молодіжної організації є такою ж, як і у цілому профспілки.

Атомпрофспілка об'єднує працівників підприємств, установ і організацій, що належать до різних сфер управління: Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства охорони здоров'я, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державного комітету ядерного регулювання, інших міністерств та відомств

У центрі уваги ЦК профспілки – питання підвищення рівня роботи всіх профспілкових ланок та практичної реалізації ними своїх повноважень. Для цього розширюється коло профспілкового активу, проводиться відповідно до усталеного графіку навчання. Організовуються виїзні засідання Президії та Пленуми ЦК, практикується ознайомлення членів ЦК зі станом справ безпосередньо на підприємствах.

В екстремальних випадках проводилися акції протесту профспілковими комітетами і ЦК профспілки в атомних містечках та під стінами Кабінету Міністрів. Потреба в організованому проведенні таких заходів стала поштовхом до заснування Атомпрофспілкою Фонду солідарності. Сам факт наявності коштів у цьому фонді є позитивним явищем, оскільки служить певною запорукою уникнення в подальшому трудових конфліктів.

У цілому діяльність профспілки планується на підставі стратегій розвитку організації. Останній такий документ – «Програма дій Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України на період до 2022 року».

Пріоритетним для профспілки напрямом є ведення колективних переговорів, укладання колективних договорів, галузевих угод, розширення гарантій діяльності Атомпрофспілки на підприємстві. Основними вимогами у такій діяльності є: недопущення необґрунтованого скорочення робочих місць, відпливу кваліфікованих працівників; громадський контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці.

Невід'ємною частиною охорони здоров'я працівників є фізкультурно-оздоровча робота, яку в галузі проводить засноване Атомпрофспілкою добровільне спортивне товариство профспілки „Атом України".

Атомпрофспілка активно впроваджує міжнародний досвід з підвищення соціального захисту працівників. Спільно з Європейськими профспілками лобіює інтеграцію європейського соціального законодавства в українське правове поле. Ще 1995 року профспілка приєдналась до найавторитетнішої та найчисленнішої на той час Міжнародної федерації профспілок гірників, хіміків, енергетиків та різноробочих (ІСЕМ). Участь Атомпрофспілки в ІСЕМ дала можливість провести в Україні дві міжнародні конференції з чорнобильських питань та здійснити низку інших важливих заходів, спрямованих на захист трудових і соціально-економічних інтересів працівників, об'єднаних профспілкою. У 2012 року ICEM шляхом злиття з IMF (Федерація металістів ) та ITGLWF (Федерація працівників текстильних галузей) трансформована в ГС IndustriALL. Голова Атомпрофспілки Валерій Матов є членом Виконкому ГС IndustriALL. З 2005 року Атомпрофспілка є членом Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU) та Інтернаціоналу громадського обслуговування (PSI). Голова Атомпрофспілки Валерій Матов є членом Виконкому EPSU.

Реалізацію інформаційної політики Атомпрофспілки забезпечують офіційний інформаційний орган Атомпрофспілки - газета «Атомник України» та офіційний веб-сайт: www.atomprofspilka.info.


останні публікації
25.06.2024
Кабмін затвердив членів наглядової ради НАЕК
До наглядової ради Енергоатом обрано трьох незалежних членів і двох представників держави, йдеться в розпорядженні Кабінету міністрів № 566-р....
24.06.2024
Міжнародна солідарність
З 18 по 20 червня 2024 року у Палаці парламенту в Бухаресті (Румунія ) проходив 11-й Конгрес Європейської федерації...
22.06.2024
Підтримка профорганізацій, які під окупацією
Семінар із такою назвою відбувся на початку червня у Львові за підтримки і фінансування Фонду ім. Фрідріха Еберта. Для...
23.06.2024
Одноденний заробіток кожного працівника - на ЗСУ
Акція «Допомога захисникам України» триває. Колектив Південноукраїнського енергокомплексу за рахунок відрахувань одноденних заробітків продовжує надавати підтримку військовим частинам,...
22.06.2024
Power to Union Youth
Під таким лозунгом наприкінці травня в Німеччині відбувся міжнародний молодіжний кемпінг, організований Європейською Конфедерацією профспілок і Конфедерацією німецьких профспілок....