Питання-Відповідь
Поставити питання
Чи звільняються військовослужбовці на час воєнного стану від сплати кредитів?
Військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації у зв’язку з особливим характером військової служби, пов’язаної із захистом України. Пільги за кредитними зобов’язаннями діють для військовослужбовців з початку й до закінчення особливого періоду. А для резервістів і військовозобов’язаних — з моменту призову під час... Читати відповідьЧи необхідно проводити атестацію робочих місць за умовами праці в період воєнного стану, якщо строк проведення її настав у цей період?
Атестацію робочих місць за умовами праці проводять на підприємствах і в організаціях, де технологічний процес, обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків, як тепер, так... Читати відповідьРобота за сумісництвом, які особливості в умовах воєнного стану?
Згідно з ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено... Читати відповідьПрацівник, з яким призупинено трудові відносини, знайшов нову роботу: які наслідки?
До того часу, доки працівник перебуває у трудових відносинах з роботодавцем, навіть якщо трудовий договір призупинено, новий роботодавець може прийняти працівника на роботу виключно за сумісництвом Федерація профспілок розповідає, що в умовах воєнного стану на законодавчому рівні запроваджено поняття «призупинення дії трудового договору» (ст. 13 Закону України... Читати відповідьЯкі права мають неповнолітні працівники?
Діти, що працюють, прирівнюються у правах до дорослих, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України. При прийнятті на роботу дітей з ними обов’язково укладається письмовий трудовий договір. Тривалість роботи дітей залежить від віку. Для дітей віком... Читати відповідьЧи можна звільнити з роботи жінку, яка має дитину з інвалідністю, під час дії воєнного стану?
Чи можна звільнити з роботи жінку, яка має дитину з інвалідністю, під час дії воєнного стану? Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (та у разі надання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не... Читати відповідьЧи є обов’язковим укладення письмового трудового договору при спрощеному режимі регулювання в умовах воєнного стану?
Статтею 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору. Відповідно до вимог статті 49-6 Кодексу законів про працю України регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється... Читати відповідьЧи може працівник із нефіксованим робочим часом вимагати від роботодавця укладення трудового договору на повну зайнятість?
Так. Працівник, який відпрацював на умовах трудового договору з нефіксованим робочим часом понад 12 місяців, має право звертатися до роботодавця з вимогою укладення строкового або безстрокового трудового договору. За результатами розгляду зазначеної вимоги роботодавець зобов’язаний протягом 15 календарних днів з дня звернення працівника укласти з... Читати відповідьЯкщо під час виконання тимчасових або громадських робіт працівник захворіє, то чи потрібно оплачувати такий листок непрацездатності?
Якщо під час виконання тимчасових або громадських робіт працівник захворіє, то чи потрібно оплачувати такий листок непрацездатності? Так, потрібно оплачувати. Оскільки на працівників, залучених до громадських та інших роботах тимчасового характеру поширюється загальнообов’язкове державне соціальне страхування, вони є застрахованими особами і мають право на... Читати відповідьЯкі є форми дискримінації щодо людей з інвалідністю?
- Дискримінація за ознакою інвалідності – це ситуація, коли людина з інвалідністю або група таких людей обмежена у користуванні правами через їхню інвалідність. - Пряма дискримінація – це коли до людини з... Читати відповідь