У Східницю, до «української Швейцарії»
У цьогорічний оздоровчий сезон через пандемію короновірусу дещо змінився графік роботи «ДіАнни». Лікувально-оздоровчий комплекс відновив свою діяльність з 1 червня після запровадження в державі адаптивного карантину. Тож перші відпочивальники з РАЕС, серед яких і авторка цієї статті, вирушили до одного з кращих бальнеологічних курортів України наприкінці червня — початку липня.
До Східниці я приїхала вперше і була приємно вражена неповторною красою цієї місцевості, яку недарма називають «українською Швейцарією». Селище розташоване у розлогій долині на березі невеликої гірської річки Східничанка. Скрізь численні санаторії, пансіонати, ошатні приватні готелі та лікувально-оздоровчі центри. Сама природа з її прекрасним ландшафтом, м’яким кліматом, чистим гірським повітрям, насиченим ефірними смолами ялини, сосни і гірського різнотрав’я створила чудові передумови для гарного відпочинку. А місцеві мінеральні джерела, води яких подібні до знаменитих «Нафтусі», «Боржомі», «Поляни Квасової», — для лікування.
У «ДіАнні» чітко дотримуються всіх рекомендацій МОЗ України. Ще на вході до оздоровниці кожному приїжджому міряють температуру, і лише тоді у масці ти прямуєш на рецепцію. Знову ж таки для безпечного спілкування з адміністраторами на стійках встановлено захисні екрани. Скрізь — дезінфектори для рук, постійно проводиться вологе прибирання, хлорування.
Пізніше, у розмові з менеджером із продажів оздоровниці Юрієм Немиловичем, дізналася, що у перші дні після відновлення роботи закладу було багато складнощів і обмежень, але поступово, з пом’якшенням карантинних заходів, «ДіАнна» запрацювала на повну потужність.
— Наш персонал не користується громадським транспортом. Маємо власний автобус, яким і доправляємо людей на роботу. Для працівників запроваджено обов’язковий масковий режим, який рекомендовано і нашим гостям, — наголошує пан Юрій. — Тричі на день персонал проходить температурний скринінг і один огляд у лікаря.
У сучасного приватного готельного комплексу «ДіАнна» зручне розташування: поблизу джерела №10, №1, трохи далі у лісі джерело №3, помічні при лікуванні захворювань печінки та нирок, цукрового діабету. ЛОК має і власний бювет лікувальних вод із чотирьох східницьких джерел, серед яких, скажімо, содова водичка з джерела 2С з підвищеним вмістом мікроелементів (типу «Боржомі»), яка сприяє нормалізації кислотності шлунка, лікує захворювання кишківника і дванадцятипалої кишки.
У «ДіАнні» я спілкувалася з представниками з усіх атомних електростанцій «Енергоатома». І всі були у захваті від послуг, які надає медичний центр, де працює молодий висококваліфікований персонал, застосовуються новітні медичні технології й використовується сучасне обладнання. Для атомників важливо отримати грамотні консультації фахівців, провести необхідну лабораторну діагностику, ультразвукове дослідження, ЕКГ, за бажанням — фібро-гастроскопію, колоноскопію, кольпоскопію, а також скористатися великою кількістю лікувальних процедур. На це з коштів путівки виділяється певна сума. Скажімо, якщо ти відпочиваєш 18 днів, маєш право обрати консультації, обстеження і процедури на суму 9,5 тис. грн.
У рівненських атомників від оздоровлення на східницькому курорті залишилися тільки позитивні враження. Василь Дукач відзначає високий рівень лабораторної діагностики, а його дружина Любов — комфортні номери і можливість поновлення сил та повноцінного відпочинку в чудовому SPA-центрі з лазнями, басейном з гідромасажем. Лариса Козодой відчула на собі лікувальний ефект від карбокситерапії. Юрій Остапчук, який завжди у гарній спортивний формі, відвідував тренажерний зал, а також обрав для себе ефективні озокеритні аплікації. Дружині Юрія Жанні сподобались ігрові кімнати та відкритий майданчик, де діти могли займатися разом з вихователем, тоді як батьки спокійно перебували на процедурах.
Від себе додам, що фішкою «ДіАнни» є озонотерапія. У маніпуляційної медсестрички Ганни Хомин легка рука ставити крапельниці з насиченим озоном фізрозчином, які розріджують кров, знижують холестерин, знімають запальні процеси. До того ж, що дуже зручно, за вашим бажанням лікар-терапевт може призначити курс крапельниць та ін’єкцій відповідно до вашого захворювання. А ще всі без винятку у захваті від професійної роботи масажистів Юрія, Олександра та Романа.
І окремо — про харчування. Нічого смаженого, все тушковане, запечене, різноманіття салатів, сезонних фруктів, випічки, сиру, ковбасних виробів, гарячих напоїв, рибні та м’ясні страви. Все смачне і корисне! Щоранковий презент від шеф-кухаря Сергія Лутчина — неперевершені млинці!
— Наша співпраця з «ДіАнною» частково розпочалася ще 2013 року, — каже голова профкому РАЕС Іван Мельник. — А вже на постійній основі, циклічно — з січня 2015-го після укладення «Енергоатомом» договору з цим лікувально-оздоровчим закладом. Щороку тут оздоровляються працівники РАЕС та члени їхніх сімей. Так, з початку 2020 року це було 183 дорослих і 84 дитини. Для профкому важливо, щоб працівники підприємства ще й відновили душевні та фізичні сили, а також отримали безліч приємних вражень. Саме це дає оздоровниця «ДіАнна».
Газета «Атомник України» №33 (1028) від 20 серпня 2020 року