Славутич — місту-герою Чернігову
Славутич — місту-герою Чернігову
Значна частина бойових дій під час оборони України проти окупаційних військ російської федерації проходила навколо Чернігова та у Чернігівській області. У Чернігові російські військові завдали руйнувань більшості шкіл, дитячих садків та трьом з чотирьох лікарень. Вцілому, у Чернігівській області російські солдати пошкодили або зруйнували близько 3,5 тисяч будівель, серед них 80 % — це житлові будівлі. 1 місяць, один тиждень та один день, знадобився ЗСУ, щоб витіснити російські війська з Чернігівської області.
Враховуючи те, що славутичани у мирний час доволі часто відвідують Чернігів, а також у самому Чернігові мешкає значна кількість працівників Чорнобильської АЕС, первинна профспілкова організація Чорнобильської АЕС, працівники Чорнобильської станції, працівники ВП «Атомремонтсервіс», а також жителі міста Славутич долучились до волонтерського руху з відновлення та допомоги місту Чернігів.
Про те, як працівники ЧАЕС допомагають долати наслідки окупації Чернігова, розповів заступник голови первинної профспілкової організації ЧАЕС Олександр ПАНЧЕНКО:
«Наразі існує три види допомоги в яких ми беремо участь. Перший — це відновлення Національного університету «Чернігівська політехніка». Враховуючи, що значна кількість працівників ЧАЕС були студентами політеху, а деякі і зараз продовжують навчання там. Провести роботи з відновлення інфраструктури університету запропонував профгрупорг ВТК Олександр Корець. Велика кількість працівників ЧАЕС виявили бажання допомогти, але керівництво університету надало інформацію, що наразі в них достатньо охочих взяти участь у прибиранні та відновленні аудиторій. Згодом цю ініціативу підхопив працівник ЦТАВ Олександр Боярченко, який мешкає у місті Чернігів. Він звернувся до коменданта університету по інформацію стосовно робіт, які можна виконувати малими силами й таким чином у нас з’явилась бригада, яка працює щоденно. Вона складається з працівників станції, які живуть у Чернігові. Другий вид допомоги — це донорство крові. Ініціатором цієї допомоги став колишній працівник ДСП ЧАЕС, а нараз і працівник ВП «Атомремонтсервіс» Микола Рудченко.
Нещодавно вже вп'яте у Чернігівському обласному центрі кровів відбулась здача донорської крові, яку організувала група добровольців з колективів ДСП ЧАЕС та ВП «Атомремонтсервіс». Групи добровольців спочатку складаються з працівників ДСП ЧАЕС та ВП «Атомремонтсервіс», але якщо в автобусі залишаються вільні місця,ми розміщуємо оголошення у славутицьких інформаційних групах із запрошенням охочих долучитись до здачі донорської крові. Т
ретій напрямок допомоги — гуманітарний.Збір речей та харчів для пансіонату був організований небайдужими мешканцями Славутича танабув великого розмаху у школі № 3. Наш внесок у цей процес — доставлення речей автобусами та автомобілями, які їхали з волонтерами на здавання крові. Ці ж волонтери завантажували та розвантажували допомогу. Гуманітарну допомогу доправлено до Чернігівського геріатричного пансіонату. В цьому пансіонаті наразі перебувають вимушені переселенці, підопічні пансіонату, діти та працівники, які живуть і працюють там».
Ми й надалі плануємо допомагати Чернігову, тому що єдність та солідарна підтримка один одного — це ще один крок до перемоги над ворогом.