Допомагають долати труднощі
Згуртованість та дисципліна допомагають долати труднощі
У великій родині комбінатівців об’єдналися представники сотень професій, кожен із яких робить свій внесок у виготовлення готової продукції. Першу ланку потужного виробничого ланцюга представляють гірники. З нагоди професійного свята кореспонденти «ТС» поспілкувалися з представниками колективів Новокостянтинівської, Інгульської та Смолінської шахт.
Бригада прохідників Олександра Мамалиги працює на похилому комплексі Інгульської шахти. Щодня хлопці метр за метром проходять гірничі виробки та видають на-гора гірничу масу, таку потрібну для підприємства. Адже збільшення обсягів видобутку руди — завдання номер один, яке стоїть перед колективом комбінату.
«Хоча за професією ми всі прохідники, втім виконуємо різні завдання, — розповідає бригадир. — Навантажувачі та самоскиди — це наша техніка. Зараз у бригаді працює 7 чоловік, а має бути 15. Людей не вистачає, тому намагаємося допомагати один одному. Так, наприклад, в одну зміну можемо і бурити, і закладати вибухівку, а якщо хлопці з іншої зміни трохи не встигають, то підставляємо плече — пересідаємо на навантажувач та перевозимо гірничу масу або , як говорять гірники, «катаємо добичу». Кожен у нашій бригаді — універсальний працівник».
Олександр Мамалига на Інгульській шахті працює вже 10 років. Згадує, що раніше робота на шахті кипіла, працювали у три зміни. Постійно ставили питання про оновлення парку техніки. Сьогодні з цим проблем немає. Техніки вистачає: у грудні минулого року прийшла нова навантажувальна машина, нещодавно зі Смолінської шахти передали самоскид. У планах — ще поповнення технічного парку. Та от біда — бракує робочих рук. Деякі працівники вийшли на пенсію, п’ятеро з бригади Олександра боронять Україну. Молодь не так активно як раніше, все ж приходить на підприємство, але її треба навчати. Техніка вимагає до себе професійного підходу. Для того, щоб виконувати складні роботи, потрібен досвід, якого бракує молодим працівникам.
Сьогодні середній вік бригади Олександра Мамалиги — 30-40 років. Він та його колега Максим Заєць — найдосвідченіші в колективі. Молоді працівники — Ігор та Роман Бокали, Руслан Юрченко, Руслан Урбан та Олексій Брикалов — рівняються на старших колег, які інколи беруть на себе більше навантаження. Щоб зростити досвідченого гірника, потрібен не рік і не два. Це складний та тривалий процес. І поки він триває, для виконання планових показників, бригада прохідників має свій рецепт: згуртованість, підтримка один одного та жорстка дисципліна — якщо прийшов на роботу, потрібно працювати.
З нагоди професійного свята Дня шахтаря Олександр Мамалига адресує колегам найщиріші вітання з побажаннями міцного здоров’я, стабільної роботи, своєчасної та гідної зарплати, Перемоги та Миру!
Пресслужба ДП "СхідГЗК"