На шляху до вершин
На шляху до вершин
Поблизу Нетішина і в самому місті гірських масивів не виявлено, хоча любителів походів безліч і вони мають багаті традиції сходження на вершини Карпат. Маємо навіть спортсмена, котрий підкорював семитисячники планети. Це один із засновників у Нетішині секції скелелазіння «Вершина» Олександр Веремійчук. Інший ентузіаст цього виду спорту — Михало Ковальчук, стояв біля витоків клубу «Пульсар». Ці особистості не замкнулись на власних інтересах, а прихистили десятки юних (і дорослих також) прихильників спорту, що потребує міцних м’язів, сміливості та чудової координації рухів, вдумливого розрахунку, товариської взаємовиручки.
Для тренувань скелелазів потрібні специфічні умови. І їх створено на тренувальній базі З Державного пожежно-рятувального загону ГУДСНС у Хмельницькій області. Чудовий скеледром відповідає необхідним параметрам не лише для набуття навичок, а й для проведення змагань.
Скелелазіння — вид спорту, що цьогоріч набув статусу олімпійського, і вихованці Нетішина налаштовані з прицілом на майбутнє, бо мають з кого брати приклад. У арсеналі досягнень юних нетішинських скелелазів перемоги на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. На сходинки п’єдесталів неодноразово піднімалися нетішинці Ярослав Максимчук, Катерина Педько, Ігор Макєєв, Ярослав Кондратюк, Вікторія Нікітіна, Богдан Петровський, Софія Головачова, Данило Возницький, Анастасія Мурдакова, Аліна та Юлія Ігнатеску, Даніїл Кадрилієв, Михайло Кратюк, Марія Тонка та Каріна Вецало, Роман Кулай, Любов Березська, Захар Аверкієв.
Катерина Педько та Ярослав Кондратюк залучалися до резерву збірної України. Звання «кандидат у майстри спорту України» зобов’язує...
Зрештою нетішинці «виросли» до спроможності проводити змагання VI рангу — чемпіонати областей, ФСТ і відомств серед спортсменів молодших вікових груп, чемпіонати міст, районів. Принаймні на відкритий Кубок ВП «Хмельницька АЕС» зібрались юні спортсмени з Кам’янця-Подільського, Житомира, Київщини, Сум — загалом понад вісімдесят учасників.
Спортсменам належало здолати траси на трудність (скелелазіння з нижньою страховкою), швидкість (з верхньою страховкою), де час, за який пройдено дві траси (один забіг), визначає результат учасника у відповідному раунді змагань та боулдерінгу, вид скелелазіння, який складається із серії коротких (5-8 перехватів) надскладних трас; у цьому розділі не використовують мотузку та металеве спорядження, тільки спеціальне взуття — скельні туфлі та магнезію для рук.
Зі спортивного боку нетішинські скелелази не були надто гостинні: перші місця у своїх вікових групах вибороли Марія Тонка та Каріна Маслій (СК «Пульсар»), Анастасія Волянська, Олександра Лєбєдєва, Володимир Соболєв, Вікторія Мучак, Вікторія Гладенюк, Олександр Чернявський (всі — СК «Вершина»).
Тож і в загальнокомандному заліку кращими були нетішинці. Кубок у вигляді пам’ятної стели «Хмельницька АЕС» залишився в Нетішині — його здобули «Пульсарівці».
Друга сходинка за спортсменами «Вершини» і до трійки призерів потрапили скелелази Кам’янця-Подільського.
Вручив нагороду генеральний директор станції Андрій Козюра, для якого спорт в числі пріоритетів. Він зазначив, що Хмельницька АЕС і надалі сприятиме розвитку цього та інших видів фізичного загартування.
Профспілковий лідер ХАЕС Михайло Гук як представник ППО Компанії, яка проспонсорувала призи цього заходу, доповів, що цьогоріч будуть проведені інші іміджеві змагання, до яких долучиться профспілка.
Недарма під крилом ППО ХАЕС — краща спортивна школа області, кузня видатних спортсменів.
Підкорювач дев’яти семитисячників «сніговий барс» майстер спорту міжнародного класу Сергій Бублик із Сум (саме з ним підкорював Пік Леніна висотою 7134 метри О. Веремійчук) високо оцінив організацію змагань. І вони — предтеча нових вершин, які здолають молоді українці на шляху до досконалості.
Газета «Атомник України»