Зберегти серце атомників
Зберегти серце атомників
21 квітня 2023 р. на Південноукраїнській АЕС працювала команда лікарів Інституту серця МОЗ України, яка надала консультації працівникам атомної станції.
Наприкінці березня генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров вийшов з ініціативою до президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна щодо організації обстеження працівників атомних станцій фахівцями цієї профільної установи. У своєму листі Борис Тодуров зазначив, що враховуючи пріоритетність енергетичної незалежності та енергетичної безпеки країни, зокрема, і в умовах повномасштабної війни росії проти України, з урахуванням стратегічної важливості атомної галузі, Інститут серця готовий організувати виїзди консультативно-діагностичних бригад з метою обстеження персоналу атомних станцій.
Компанія Енергоатом підтримала ініціативу лікарів і забезпечила консультації спеціалістами Інституту серця тих працівників атомних станцій, які нині мають ті чи інші серцево-судинні захворювання і потребують додаткових обстежень. Перший виїзд уже відбувся на Південноукраїнську АЕС, у травні лікарі планують відвідати Хмельницьку АЕС, у червні — Рівненську.
«Це дуже позитивна практика, коли люди без відриву від виробництва можуть обстежитись, отримати рекомендації щодо подальшого лікування, — каже провідний спеціаліст відділу соціального страхування та охорони здоров’я ДП «НАЕК «Енергоатом» Оксана Васильчук. — Після того, як лікарі Інституту серця побувають на усіх АЕС, нададуть висновки, ми намагатимемось допомогти людям, яким показані операції, стентування чи інші складні маніпуляції, успішно завершити лікування».
Команда з Інституту серця, яка перебувала на Південноукраїнській АЕС, це п’ять спеціалістів: кардіохірург, лікар-кардіолог, лікар-аритмолог, лікар-невролог і лікар УЗД. Усі фахівці високого класу, мають науковий ступінь і чималий практичний досвід кардіологічного і кардіохірургічного напрямків.
Усього впродовж візиту було оглянуто більше як 80 працівників ПАЕС. Лікарями надано 134 консультації. Групу пацієнтів формували спеціалісти відділу охорони здоров’я атомної станції на основі висновків за результатами медоглядів, рекомендаціями лікарів або наявності критичних випадків.
Керівник відділу охорони здоров’я Південноукраїнської АЕС Галина Хмілєвська зазначила важливість таких консультацій: «Нині непростий час, коли вибратися до столиці у клініку не завжди є простим завданням. До того ж, робота у атомників напружена, вони невпинно забезпечують нашу енергетичну безпеку. Спеціалісти Інституту серця під час консультацій, які вони надають безпосередньо на підприємстві, не лише бачать картину поточного стану здоров’я, але й ухвалюють рішення щодо дообстеження чи необхідності хірургічного втручання. І ми вже бачимо, що кільком нашим працівникам показані операції».
Південноукраїнський енергокомплекс