Засідання Міжнародної мережі профспілок INWUN
Засідання Міжнародної мережі профспілок INWUN
30 березня поточного року за ініціативи ГС IndustriALL відбулось засідання Міжнародної мережі профспілок працівників атомної енергетики INWUN, приурочене 10-літтю ядерної катастрофи на АЕС Фукусіма-Даїчі (11 березня 2011 року).
У засіданні взяли участь представники профспілок атомної та енергетичних галузей з Аргентини, Бельгії, Канади, Франції, Індонезії, Італії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Росії, Сінгапуру, ПАР, Іспанії, Туреччини, України, Великобританії, В’єтнаму.
Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, який очолює атомний сектор в ГС IndustriALL, і який вів засідання, зазначив, що працівники атомної галузі у всьому світі відреагували на катастрофу на Фукусімі особливо, тому що світ добре пам’ятає наслідки Чорнобильської трагедії, 35-ті роковини якої ми будемо відзначати 26 квітня цього року. Цим двом трагедіям присвоєно максимальний рейтинг за міжнародною шкалою ядерних катастроф.
Заступник Генерального Секретаря ГС IndustriALL Кемаль Озкан закликав віддати належне пам’яті загиблих працівників АЕС Фукусіма та цивільного населення. У наслідок землетрусу і цунамі, яке призвело до катастрофи, загинули і зникли безвісти близько 18,5 тисяч людей. Півмільйона японців лишились своїх домівок.
Президент Федерації профспілок працівників електроенергетичної та суміжних галузей промисловості Японії DENRYOKUSOREN Кодзі Саката розповів про поточну ситуацію, та висновки, які зробила японська атомна енергетика після трагедії. У детальній презентації, яку підготувала японська делегація, розкриті всі заходи, які виконувались упродовж 10 років після катастрофи для подолання наслідків та підвищення рівня безпеки АЕС. До сьогоднішнього дня не вирішено ще питання радіоактивної води, і більше мільйона тон знаходиться на місці катастрофи.
Учасники зустрічі поділились інформацією щодо нових заходів безпеки, запроваджених на АЕС в різних країнах. Зокрема, голова ППО НАЕК Енергоатом Олексій Лич розповів про стрес-тести та «постфукусімські» заходи безпеки, які на 90% вже впроваджені на українських АЕС, і які будуть завершені у 2023 році.
Діана Хункера, Директор енергетичного відділу ГС IndustriALL, у заключних коментарях зазначила, що світ дискутує про «справедливий перехід» до зеленої енергетики. Дуже важливо, щоб голос працівників атомної галузі та енергетики в цілому був взятий до уваги у період трансформації балансу енергоносіїв у світі.