Захист прав працівників під час зеленого переходу
Захист прав працівників під час зеленого переходу
Навчання на таку тему, організоване Європейським профспілковим інститутом та Незалежною профспілкою Польщі Solidarność, відбулося 14-16 лютого у Брюсселі (Бельгія). На заході були присутні представники Польщі, Фінляндії, Швеції, Угорщини, Німеччини, Болгарії та Литви. Від України в заході участь взяли Сергій Снітков, заступник Голови Атомпрофспілки, та Пруднікова Анастасія, міжнародна консультантка Укрелектропрофспілки.
Тренерами семінару були Френклін Кімбімбі, секретар з питань освіти Європейського профспілкового інституту, та Агнешка Рибчинська, консультантка з питань проєктної діяльності Незалежної профспілки Польщі Solidarność. У першому дні семінару також брав участь Людовік Воет, конфедеральний секретар Європейської конфедерації профспілок, який розповів про погляди та вимоги ЄКП щодо зеленого переходу та Зеленої угоди ЄС.
Три дні тренінгу були насичені груповими дискусіями та обговореннями. У перший день у групах учасники розмірковували над питаннями: які права робітників та профспілок під ризиком під час переходу та які виклики постають перед робітниками на рівні робочого місця. Наступного дня учасники ознайомилися з реальним прикладом зеленого переходу на підприємстві, презентованим Анджеєм Грабскі з Незалежної профспілки Польщі Solidarność. Й одразу мали можливість попрацювати над уявними кейсами в групах за методом «backcasting», що допомогло розвинути навички стратегічного бачення зеленого переходу та визначити соціальну відповідальність профспілок.
У заключний день учасники змогли розробити план конкретних дій для захисту та підсилення прав робітників під час переходу у короткостроковій перспективі. Дискусії завжди були активними, насиченими та різноманітними завдяки тому, що об’єднували учасників з різних країн та галузей. Це дозволило розширити бачення зеленого переходу та виробити алгоритми захисту прав робітників під час цього процесу.
Інформація у газеті «Атомник України» №4 (1153)