Майновий комплекс ФПУ в умовах воєнного стану
Як працює майновий комплекс ФПУ в умовах воєнного стану
Президія ФПУ 29 листопада ц.р. розглянула низку питань, пов’язаних з діяльність майнового комплексу профспілок.
Президія ФПУ заслухала інформацію голови правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Суботи М.В. і президента ПрАТ «Укрпрофтур» Стрільця С.М. про результати фінансово-господарської діяльності акціонерних товариств, створених за участю ФПУ, за 9 місяців 2023 року та прийняла відповідні постанови, в яких було окреслено першочергові завдання щодо їх подальшої діяльності, звернувши увагу на необхідність залучення міжнародної допомоги для покращення матеріально-технічної бази закладів лікування, оздоровлення та готельного комплексу, збільшення послуг реабілітації військових, постраждалих на робочих місцях членів профспілок.
Своїм рішенням Президія направила 800000 грн. на надання фінансової допомоги членам профспілок, які постраждали внаслідок воєнної агресії росії, пропорційно заявленої членськими організаціями ФПУ кількості постраждалих.
Тему соціально-трудової адаптації демобілізованих військовослужбовців у трудових колективах та підтримку профспілок підняв на у своєму виступі на Президії Голова ФПУ Григорій Осовий.
Він поділився своїм баченням стосовно потреби запуску великої програми ФПУ, яка пов’язана з використанням наявного потенціалу майнового комплексу для медичної реабілітації та соціально-трудової адаптації демобілізованих осіб на ринку праці.
Щоб наглядно оцінити можливості ФПУ у цьому питання він запропонував ознайомитися зі слайдом, на якому в графічній формі відображено потенціал ФПУ для медичної реабілітації та соціально-трудової адаптації демобілізованих осіб на ринку праці і підкреслив, що «ми маємо всі необхідні інструменти — матеріальна лікувально-оздоровча база і туристична, які можуть бути залучені для виконання відповідної місії. Це — лікування та психосоціальна адаптація».
Ми маємо також спроможність надавати консультативно-правову допомогу, оскільки профспілки є правозахисною організацією, також у на є АПСВТ, яка може розгорнути, а можливо докапіталізувати напрямки своєї діяльності. Тому це перспективна тема для нашої подальшої роботи.
Концепцію соціально-трудової адаптації на робочих місцях демобілізованих осіб ми ще з серпня місяця ц.р. опрацьовували в апараті ФПУ. Згідно з нею, нам потрібно охопити наступні категорії наших захисників — ветерани, професійні військові і демобілізовані працівники на підприємствах.
Олексій Корецький