Визначний день в історії ЧАЕС. І України
Визначний день в історії ЧАЕС. І України
Чорнобильська атомна електростанція — це перша АЕС на території України.
50 років тому – 15 серпня 1972 року – у фундамент головного корпусу було закладено перший кубометр бетону.
Проммайданчик Чорнобильської АЕС розташовувався у східній частині Українсько-білоруського Полісся в 160 км на північний схід від Києва і в 15 км на північний захід від міста Чорнобиля Київської області.
При виборі місця будівництва АЕС враховувалося, що найбільш економічно доцільний радіус подання електроенергії становить близько 350-450 км. З цією метою для вибору оптимального варіанту розміщення атомної електростанції було проведено обстеження 16 пунктів будівництва у Київській, Вінницькій і Житомирській областях. Було запропоновано два пункти будівництва: біля села Ладижини Вінницькій області та села Копачі Київській області. Спочатку ця станція іменувалася як «Центрально-Українська АЕС».
Сьогодні колектив Чорнобильської атомної електростанції намагається відновити роботу на майданчику ЧАЕС після російської навали, після того, як підрозділи зс рф здійснили силове захоплення об’єктів державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» та контролювали їх у період з 24 лютого до 31 березня 2022року, вчиняючи акт ядерного тероризму. Адже попри те, що реактори не працюють, підприємство залишається величезним комплексом із сховищами відпрацьованого ядерного палива та низкою майданчиків з радіоактивними відходами. Перетворивши цей об’єкт на свою тимчасову військову базу, рф грубо порушила Женевську конвенцію, що прямо забороняє вчиняти напади на ядерні об’єкти в умовах збройного конфлікту.