Важлива справа для ЗСУ
Важлива справа для ЗСУ
Коли йдеться про війну, завжди є два поняття: фронту і тилу. Поки наші захисники зі зброєю в руках боронять та захищають нашу Україну, у тих, хто в тилу, є свої «небойові завдання». Одне з них — плетіння сіток, під якими воїни ЗСУ «ховають» від ока противника техніку, бліндажі та окопи, а також маскувальних костюмів, які часто рятують життя. Проте, скільки б маскзасобів не виготовляли волонтери, їх завжди мало: сітки і костюми зношуються, рвуться, перестають відповідати сезону. Від початку війни в країні створено сотні волонтерських осередків, до числа яких входить й об’єднання небайдужих атомників Рівненської АЕС та жителів міста-супутника електростанції.
Ініціаторкою створення та засновницею волонтерського осередку, який існує вже понад два роки у місті-супутнику Рівненської АЕС, стала працівниця цеху господарського обслуговування РАЕС Валентина Хвищук. Сьогодні до складу волонтерської групи на чолі з Валентиною Хвищук входять активні люди різного віку. Це — працівники РАЕС, які плетуть сітки та костюми у неробочий час, а також непрацюючі пенсіонери підприємства, жителі Вараша та внутрішньо переміщені особи.
За зверненням профспілкового комітету, адміністрація Рівненської АЕС надала просторе приміщення, де щобудня з 12:00 до 21:00 усі охочі можуть долучитися до потрібної справи. Для зручності та упорядкування кількості охочих встановлено графік серед підрозділів електростанції. Уся сировина — сітки та спанбонд у сезонних кольорах для виготовлення маскзасобів, закуповується за кошти, які щомісяця відраховують працівники РАЕС в межах безстрокової акції «Я допомагаю ЗСУ».
Від початку повномасштабного вторгнення рф дбайливими руками працівників РАЕС та містян Вараша сплетено 700 сіток загальною площею 27 тисяч квадратних метрів, виготовлено 270 костюмів-«кікімор» та 650 маскувальних костюмів. Важливо зазначити, що собівартість цієї продукції значно нижча, ніж комерційні ціни на маскувальні сітки, що дозволяє ефективно використовувати зібрані кошти для допомоги військовим.
«Сьогодні у кожного другого воює рідна чи близька людина, тому всі ми об’єднані однією метою — якнайшвидшим наближенням Перемоги. Прикметно, що до ініціативи плетіння маскувальних засобів долучається багато місцевих жителів, приходять навіть цілими сім’ями. Хотілося б подякувати усім, хто допомагає, а також керівництву Рівненської АЕС за сприяння у цій ініціативі. Ми раді кожному, хто хоче робити добру справу, навіть не маючи навичок. Запрошуємо усіх доєднатися до спільної справи на благо української держави», — зауважила Валентина Хвищук.
Рівненська АЕС