Умови виплати допомоги внутрішнім переселенцям
Умови виплати допомоги внутрішнім переселенцям
Починаючи з травня 2022 року допомогу надають внутрішньо переміщеним особам, які переїхали з територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). А також надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Також підтримка окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, надається:
— особам, які евакуюються із населених пунктів, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій (можливих бойових дій), у безпечні райони, — гуманітарна та інша допомога цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні або допомога за рахунок коштів міжнародних організацій;
— особам, які проживають у деокупованих населених пунктах, не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, — гуманітарна та інша допомога цивільному населенню в умовах воєнного стану.
Для осіб, які проживають у населених пунктах, які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), нарахування і виплата всіх належних соціальних виплат (пенсій, соціальних допомог, пільг та субсидій тощо) продовжуються в повному обсязі.
А нещодавно Мінсоцполітики підписало меморандум з відокремленим підрозділом іноземної неурядової організації ACTED для надання грошової допомоги.
Десять тисяч українців з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій отримають додаткові виплати.
Розмір допомоги становитиме 2 220 грн на особу. На початковому етапі це будуть мешканці Харківської, Донецької, Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.
Отримати допомогу зможуть ті, хто подав заявку на отримання допомоги через платформу «єДопомога».
Віднедавна на отримання допомоги від міжнародних організацій можна подати заявку через портал єДопомога. Перевагу тут мають найбільш незахищені верстви населення, що мають соціальні статуси, такі як: людина з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я.