Створено рівні умови для самореалізації
У колективі РАЕС створено рівні умови для самореалізації
У вересні 2020 року Організацією молоді ППО Рівненської АЕС було створено ґендерну комісію для захисту прав та інтересів молодих працівників. Нині комісія працює над реалізацією основних принципів ґендерної рівності на підприємстві. Першим кроком у ході їхньої роботи стало проведення опитування та збір інформації стосовно поняття «ґендеру»: для частини персоналу РАЕС проводилося анонімне онлайн анкетування під назвою «5 ґендерних запитань».
Головною місією ґендерної комісії для захисту прав та інтересів молодих працівників ОМ ППО РАЕС відповідно до цілей сталого розвитку ООН є сприяння у подоланні ґендерних стереотипів в професії, а також підвищення довіри молодого покоління жінок-атомниць у власні здібності й можливості на шляху побудови власної кар’єри у колективі Рівненської АЕС. Націленість на ґендерночутливий підхід до реалізації мети й задумів комісії підтверджує її очільниця та за сумісництвом економіст з договірних та претензійних робіт управління капітального будівництва РАЕС Лариса Мельник.
«У ході проведеного анкетування було отримано цікаві відповіді. Молодь, яка анкетувалась, була одностайною у своїй позиції: «ґендер» це не лише про жінок! Що і є стовідсотково правильною відповіддю. Тому ґендерною комісією було вирішено в подальшому провести лекцію на ґендерну тематику серед членів та членкинь центральної ради Організації молоді ППО РАЕС. У ході анкетування виникали й додаткові запитання: Скільки працює чоловіків та жінок на РАЕС? Кількість жінок та чоловіків займають керівні посади? Хто частіше отримує лікарняні листи? Можна зазначити, що саме за схожими запитаннями Світовий економічний форумом (World Economic Forum) відбирає дані для Звіту із глобального ґендерного розриву (Global Gender Gap Report). У звіті, вимірюється величина ґендерного розриву у чотирьох важливих сферах нерівності між чоловіками та жінками: економічна участь, рівень освіти, представництво в управлінні та сфера здоров’я», - прокоментувала Лариса Мельник.
За сприяння управління кадрів РАЕС, фахівці якого підготували статистичні дані, очільниця ґендерної комісії ОМ ППО РАЕС візуалізувала ґендерний розрив у відповідних сферах нерівності. До економічної участі відноситься кількість чоловіків та жінок, що беруть участь у виробничому процесі. За показниками даних, що зображені на діаграмі можна стверджувати, що станом на перше жовтня 2020 року на РАЕС працює більше чоловіків. Якщо говорити у відсотковому значенні, то кількість працюючих жінок становить 32%, а чоловіків 68%.
Наступною сферою оцінювання була освіта, що є важливим аспектом для розвитку та ведення виробничого процесу. У цьому напрямку результати досліджень фахівчині показують, що чоловіки і жінки на РАЕС мають майже однаковий показник щодо кількості дипломів про здобуту вищу освіту та опанування другої вищої освіти.
До представництва в управлінні підприємства відносять співвідношення кількості жінок та чоловіків на керівних посадах, тож кількість керівників на РАЕС (18,5%) значно більша за керівниць (5,2%).
Цікавими виявилися дані щодо того, яка стать серед персоналу підприємства частіше отримує лікарняні листи – тут панує паритет. А щодо декретних відпусток – виявився і один чоловік, який перебуває в декретній у відпустці по догляду за дитиною.
Відрадно, що у ході формування кадрової політики
підприємства змінюються підходи відповідно до сучасних вимог часу та
законодавства. На РАЕС створюються належні умови для паритетного становища
жінок і чоловіків у всіх напрямках виробничої діяльності шляхом правового
забезпечення рівних прав та можливостей усього персоналу, ліквідації
дискримінації за ознакою статі та впровадження методик, спрямованих на усунення
дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків у самореалізації.
https://www.rnpp.rv.ua