Складними процесами на виробництві керують люди
Складними процесами на виробництві керують люди
Від їхнього професіоналізму та завзятості напряму залежить кінцевий результат. Сьогодні знайомимо вас з працівниками дільниці сорбції та регенерації гідрометалургійного заводу комбінату.
Олександр Шевченко працює на гідрометалургійному заводі апаратником з розділення рідкоземельних елементів лише два роки. Втім із комбінатом його пов’язують роки роботи в охороні. Тому підприємство було знайоме. Професія апаратника Олександру подобається: зручний графік роботи, цікаві хімічні процеси, та і «перший список» приваблює. А ще тепло говорить про колектив і свого наставника Віктора Мірошниченка, який навчав його азам професії. Та й сьогодні, якщо виникають питання, звертається по допомогу до своїх досвідчених колег. «Процес виробництва концентрату складний, потрібен час, щоб в усьому розібратися, все вивчити, — переконаний Олександр Шевченко. — Напевне і десяти років буде замало. Нюансів дуже багато, я навіть так скажу: тут скільки будеш працювати, стільки і будеш навчатися. Вдячний колегам за підтримку у вирішенні складних виробничих питань — Сергію Федоренку, Євгену Сухомлину, Дмитру Свашенку. Вони дуже досвідчені, добре все знають. Завжди підтримають та підкажуть. Проблем з цим немає. Працюємо злагоджено, сподіваємося на краще.
Колективу бажаю процвітання, підвищення заробітної плати до достойного рівня за таку важку працю. Тоді і працівники будуть триматися робочого місця, і молодь приходитиме на завод».
Андрій Ткаченко на заводі півтора роки. Має четвертий розряд апаратника з розділення рідкоземельних елементів. По натурі — не романтик, так сам про себе говорить: «Не вистачає пільгового стажу, тому прийшов працювати на завод. Раніше працював на шахтах Криворіжжя та Жовтих Вод. Маю досвід роботи у Польщі, де за некваліфіковану працю отримував вп’ятеро більше ніж на урановому виробництві. Я у мріях не живу, ні на що не сподіваюся. Нехай повернуть нам заборгованість за півроку».
Дмитро Свашенко у ланці апаратників один із досвідчених працівників. На ГМЗ — більше 20 років. Розпочинав свою трудову діяльність у сірчанокислотному цеху, згодом перевівся на ГМЗ апаратником з розділення рідкоземельних елементів. Сьогодні працює по шостому розряду, технологію знає досконало. «На жаль, обладнання старе, хотілося б його оновлення, — говорить Дмитро. — На новому працювати легше та ефективніше. А ще потрібна стабільність, щоб сировина надходила вчасно. Мотивація потроху зникає, постійні пуски та зупинки погано впливають не тільки на обладнання, а й на персонал. Прикро, що зарплата виплачується несвоєчасно тай й не в повному обсязі. З нашими окладами — це дуже малі суми. Як на такі гроші можна сьогодні прожити?
Заводу і комбінату хочу побажати стабільності. Україні — миру!»
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»