«Розпочинаємо новий етап розвитку»
«Розпочинаємо новий етап розвитку»
21 лютого в приміщенні ДАЗВ підписано Грантову Угоду № 2 між Європейським банком реконструкції та розвитку, що діє як Розпорядник грантових коштів, наданих Рахунком міжнародного співробітництва для Чорнобиля, та Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильська АЕС».
Цією угодою надається підтримка на відновлення інфраструктури ЧАЕС. Як зазначив директор департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазар Ліндауер: «Розпочинаємо новий етап, і підписання угоди про грант символізує початок діяльності безпекової програми ЧАЕС».
Серед головних задач, що поставлені:
— завершення передпроєктних робіт «Новий безпечний конфайнмент, демонтаж нестабільних конструкцій в частині «раннього» демонтажу»;
— виконання обстеження частин деаераторної етажерки та машинного залу, що виступають за межі огороджувального контуру Нового безпечного конфайнмента;
— закупівля транспортних засобів, необхідних для відновлення транспортної інфраструктури станції, обладнання та витратних матеріалів для надійної та безпечної експлуатації комплексу НБК-ОУ.
У своїй вступній промові перший заступник Голови ДАЗВ Андрій Тимчук зазначив: «Ця програма покликана вирішити найбільш термінові й критичні потреби станції. Персонал ЧАЕС має успішний досвід роботи з ЄБРР у реалізації складних проєктів, тому можна бути впевненим, що реалізація цієї угоди буде на високому рівні з боку реципієнта».
Нагадаємо, що протягом останніх 20 років завдяки тісній співпраці з ЄБРР реалізовано низку великих проєктів. Зокрема, це будівництво заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, накопичених за час експлуатації та тих, що утворились у процесі зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційних відходів об'єкта «Укриття». Не менш відомим є проєкт Проміжного сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2), призначене для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання відпрацьованих тепловидільних збірок, які накопичилися на Чорнобильській АЕС за період експлуатації.
Проте, найвідомішим є проєкт будівництва Нового безпечного конфайнмента над об'єктом «Укриття», збудованим над зруйнованим запроєктною аварією четвертим енергоблоком ЧАЕС. Будівництво НБК стало важливим кроком у перетворенні об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.
За інформацією Державного агентства з управління зоною відчуження