Міжнародна профспілкова солідарність
Міжнародна профспілкова солідарність
Обговорили конкретні заходи у спільній роботі
25 березня відбулася друга після початку війни в Україні нарада з Генсеком EPSU Яном Вілемом Гудріааном та Генсеком PSI Розою Паванеллі.
Мета зустрічі-скоординувати роботу з надання допомоги від членських організацій PSI та EPSU українським профспілкам та почути від них оперативну інформацію про ситуацію в Україні.
Голова Атомпрофспілки Валерій Матов розповів, як швидко погіршується ситуація на захоплених російськими загарбниками об’єктах, зокрема на Чорнобильській АЕС, у зоні відчуження; в яких умовах працюють атомники, забезпечуючи функціонування підприємств. Російські війська сьогодні намагаються захопити славне місто Славутич, де проживають атомники. Місто оточене ворогом, залишилося без постачання найнеобхіднішим- водою, медикаментами, продуктами харчування.
У 30-ти кілометровій зоні відчуження, яка заборонена для використання, ворог будує укріплення, споруджує плацдарм для підготовки подальшого наступу. Тут повністю втрачений моніторинговий контроль технологічних показників.
Працівники Запорізької АЕС також потерпають від окупації з початку війни.
Посилюється контрольта психологічний тиск якна працівників станції, так і на жителів Енергодара. Місто переводять у зону російського рубля.
Голова Атомпрофспілки також розповів про роботу промислових майданчиків, які перебувають неподалік від лінії фронту.
Валерій Матов закликав міжнародну профспілкову спільноту приділити особливу увагу захопленим атомним об’єктам, розповсюдженню інформації щодо варварського поводження на них, активніше тиснути на уряди країн ЄС щодо ядерної загрози та пошуку нагальної допомоги Україні з цих та інших питань.
Головний фахівець з міжнародної роботи Атомпрофспілки Леся Семеняка звернулась до Рози Паванеллі, Генсека PSI, штаб-квартира якої знаходиться недалеко від Женеви, і де розміщений головний офіс Міжнародного Червоного Хреста,з проханням направити туди запит такого змісту: які заходи проводить Міжнародний Червоний Хрест в Україні для організації «зелених коридорів» та з надання гуманітарної допомоги в заблоковані міста?
Голова Профспілки держустанов Юрій Піжук та голова молодіжної ради ФПУ Іванна Храпко розповіли про створення разом з громадськоюорганізацією «Трудові ініціативи» гуманітарного штабу «Trade Union Life Line” (Профспілкова лінія життя), який базується у Києві.Вони збирають запити від членських організацій в Україні і передаютьїх профспілкам у Литві та Польщі.Ті у свою чергу збирають гуманітарну допомогу від профспілкових організацій та передають її в Україну. Голова Молодіжної Мережі EPSU Аліна Танкельюн (Литовська профспілка медичних працівників) проводить значну організаційну роботу у цьому напрямі.
Юрій Піжук наголосив, що скоординовані та продумані спільні дії українських профспілок будуть набагато результативнішими у наданні гуманітарної допомоги.
Голова Профспілки охорони здоров’я Вікторія Коваль розповіла, як працюють медичні заклади в умовах війни. Підкреслила необхідність забезпечення медиків, що працюють на викликах, касками та бронежилетами.Розповіла про систему поселення внутрішньо переміщених осіб у санаторії і профілакторії та про систему забезпечення функціонування цих закладів, зазначила, що в умовах війни для забезпечення електроенергією потрібні ще й автономні генератори, це дає можливість проводити операції у підвалах та рятувати людські життя в розбомблених містах.
Василь Шилов (міжнародний відділ ФПУ, заступник Голови Профспілки соціальних працівників) розповів, як зараз функціонує штаб ФПУ по роботі з гуманітарними вантажем, які вже надіслали іноземні профспілки, зокрема, з Іспанії, Австрії. Які кошти надані вже Міжнародною Конфедерацією Профспілок (МКП), Американською Федерацією праці – Конгресом виробничих профспілок (АФП-КВП), іншими організаціями, і які ще планується надати.
Міжнародний відділ ФПУ проводить надзвичайно важливу роботу по координації дій з гуманітарної роботи та організації антивоєнної кампаніїукраїнських профспілок на міжнародному рівні.
Генеральний Секретар Ян Віллем Гудріаан розповів, що він та його колеги щодня бачать жахливі сюжети з України. Він наголосив про необхідність визначення критичних напрямів діяльності, про зосередження зусиль там, де профспілки можуть надати допомогу.Сказав про основні напрями подальшої роботи.
Також учасники зустрічі обговорили конкретні заходи, логістику, потреби та організаційні моменти у спільній роботі.