Продемонстрували знання про атомну енергетику
Продемонстрували знання про атомну енергетику
В інформаційному центрі Рівненської АЕС «Полісся» слухачі освітнього проєкту «Ядерна школа РАЕС» 2022-2023 змагалися у знаннях з ядерної енергетики. Інтелектуальний батл серед 25 старшокласників міста Вараш, населених пунктів зони спостереження, а також учнів профтехучилища РАЕС проведено у форматі брейн-рингу.
Ядерна школа РАЕС має на меті як пізнавальну, так і профорієнтаційну складову, адже підприємством приділяється значна увага формуванню потенційного кадрового резерву персоналу. Цьогоріч слухачі проєкту вже відвідали з екскурсіями проммайданчик Рівненської АЕС, її зовнішні об’єкти, пройшли психофізіологічне обстеження. Попереду ще стажування на робочих місцях працівників електростанції.
Для брейн-рингу серед учасників «Ядерної школи» фахівці управління кадрів РАЕС спільно з активістами ВП ГО «УкрЯТ» у Рівненській області підготували запитання на різну тематику, включаючи шкільну програму з фізики та хімії, історичні факти Рівненської АЕС та міста-супутника, інформацію щодо основного обладнання та устаткування АЕС. Усі учасники гри за допомогою жеребкування розділилися на чотири команди. Вперше в історії брейн-рингу в межах «Ядерної школи РАЕС» ведучим гри став однин з її слухачів— десятикласник Цмінівського ліцею Віталій Мотрунчик.
За підсумком гри за олімпійською системою було визначено переможців. Ними стали старшокласники Вараських ліцеїв: №3 — Анатолій Анцибор, Богдан Заєць, Андрій Суховерхий; № 4 — Олеся Чирук та №5 — Богдан Черевач і Ілля Рибачок. Крім того, за кількістю правильних відповідей із залу визначено найерудованішого учасника, якого відзначено призом від УкрЯТ. Усі переможці нагороджені сувенірною продукцією від Рівненської АЕС.
За словами заступника генерального директора РАЕС з персоналу Богдана Шмигельського, під час гри було цікаво спостерігати за поведінкою дітей, їхньою реакцією. Приємно, що під час відвідування «Ядерної школи» вони дізналися багато нової інформації, адже активно відповідали на запитання, які не входять в шкільну програму.
Віта Нишкалюк, Рівненська АЕС
Фото Надії Тимофєєнко