Працювали відповідально та професійно
Працювали відповідально та професійно
Рівненська АЕС взяла участь в навчанні органів управління та сил цивільного захисту області щодо дій у разі виникнення радіаційної аварії на електростанції, спричиненої військовою агресією росії.
Навчання проведено з метою відпрацювання реагування на випадок надзвичайної ситуації на РАЕС; вдосконалення підготовки, підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту області до виконання заходів з евакуації населення.
Спільне засідання відповідальних сторін відбулося у режимі відеоконференції. Причетні служби та профільні відомства за кожним напрямом відпрацювали алгоритми дій та заходи захисту: ліквідацію наслідків аварії, заходи щодо захисту персоналу та жителів, оповіщення і евакуацію населення тощо.
Відповідно до плану навчань фахівці цеху радіаційної безпеки надали інформацію щодо основних показників стану радіаційної безпеки РАЕС, зокрема назвали території та населені пункти, які потрапляють до зони можливого ураження. За сценарієм необхідно було евакуювати 48 тисяч людей із 7 населених пунктів. За інформацією місцевої влади, у разі надзвичайної ситуації сповіщення населення планують розпочати через 32 секунди після ймовірної аварії: спрацює вуличне радіо, прийде повідомлення на телефон, їздитимуть авто із гучномовцями.
«Ми щоденно проводимо розрахунки наслідків потенційних аварій для Запорізької та Рівненської АЕС. Сьогодні ми змоделювали таку ситуацію, при якій необхідна евакуація з м. Вараш, розрахувавши відповідні погодні умови, та надали рекомендації щодо першочерговості проведення контрзаходів із захисту населення у випадку цієї умовної аварії», — розповів заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Романенко.
У межах навчань розгорнуто роботу збірних, проміжних та приймальних пунктів евакуації області. У місті-супутнику РАЕС за участю цивільного населення відпрацювали роботу одного зі збірних пунктів евакуації на базі Палацу культури РАЕС: формували евакуаційні листи та відповідні списки для автобусів, видавали засоби індивідуального захисту. Залучалися медики, поліція, рятувальники.
«Дії та заходи відпрацьовані відповідально й професійно всіма учасниками. Усі спірні питання, що виникли у ході навчань обов’язково будуть врегульовані», — прокоментував міський голова Вараша Олександр Мензул.
«Під час евакуації з умовно забрудненої території відпрацювали сповіщення, транспортне сполучення, пункти пропуску, надання медичної допомоги, охорону порядку тощо. Таким чином перевірили злагодженість дій усіх елементів — від органів виконавчої влади, місцевого самоврядування до самого населення», — зазначила начальниця Вараської РВА Людмила Мариніна.
«Хоч ймовірність ядерних провокацій ворога мізерна, ми зобов’язані відпрацювати детальні сценарії реагування. У випадку ядерної загрози не має бути паніки чи метушні, кожна відповідальна особа на своєму місці повинна знати чіткий план дій. Ці навчання — точно не останні», — підсмував начальник РОВА Віталій Коваль.
Рівненська АЕС