УРОКИ ЧОРНОБИЛЯ НЕ ЗАСВОЄНІ РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ
УРОКИ ЧОРНОБИЛЯ НЕ ЗАСВОЄНІ РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ
26 квітня згадують загиблих і вшановують ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії. 26 квітня 2022 року також відбулися традиційні чорнобильські заходи, присвячені 36-м роковинам аварії на ЧАЕС, не такі велелюдні з причин війни, але досить масові. Зокрема у Києві пройшло урочисте траурне покладання квітів до Меморіалу Героям Чорнобилю, що розташований на Троєщині у Деснянському районі столиці. Участь у заході взяли ветерани та ліквідатори аварії на ЧАЕС, серед них Товариство ветеранів-інвалідів ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, головою якої є Копчик Володимир Петрович, та Організація МВОІВЧ «ПРОМІНЬ 5-2», головою якої є Зеленцов Олександр Миколайович.
У заході взяли участь керівник ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. заступник Голови Атомпрофспілки, голова первинної профспілкової організації ДП НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич, заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.
Аварію на ЧАЕС називають найбільшою та найстрашнішою ядерною катастрофою мирного часу, наслідки якої відчуватимуть чимало поколінь. Але як повідомив Павло Прудніков, виступаючі на заході ліквідатори-чорнобильці зазначали, що уроки Чорнобиля, на жаль, не засвоєні російською федерацією, яка так безвідповідально поводиться з ядерними об’єктами України, вдається до актів ядерного тероризму.
Протягом цієї війни було окуповано дві українські атомні електростанції, російські загарбники вдалися до обстрілів діючої Запорізької атомної електростанції. Чорнобильську атомну звільнили, але Запорізька все ще перебуває під окупацією.
У промовах учасників заходу йшлося про те, що незрозумілою і млявою є політика МАГАТЕ, світового регулятора у сфері ядерної безпеки.
«Експерти ядерної галузі вимагають визнати військові дії рф по відношенню до ядерних об'єктів України актами ядерного тероризму.
Крім бомбардування житлових кварталів і цивільної інфраструктури, російські війська замахнулися на міжнародну безпеку, – зазначає Павло Прудніков. – 4 бер. 2022 року найбільша атомна електростанція в Європі, Запорізька АЕС, після важких боїв на вулицях міста Енергодара була захоплена російськими загарбниками. Відбулися безрозсудні обстріли Запорізької АЕС з боку російських підрозділів, пожежу вдалося ліквідувати. 16 квітня 2022 року над майданчиком Південноукраїнської станції пролетіли 3 російські ракети. Учора, 25 квітня, поблизу Хмельницької АЕС пролетіли дві російські крилаті ракети. Тому ми укотре заявляємо, що російська федерація має бути виключена і з МАГАТЕ, і з інших міжнародних організацій, які приймають рішення у світовій ядерній енергетиці.. Повинні бути призупинені усі атомні проєкти Росатому в Європі та світі».