Польщу та Україну з'єднає енергетичний міст
Польщу та Україну з'єднає енергетичний міст. Коли його запустять?
Оператор польської енергосистеми PSE підтвердив, що спільно з українським оператором системи передачі "Укренерго" будує енергетичне з'єднання між Хмельницькою АЕС та містом Жешув. Польщу та Україну з'єднають лінією 400 кВ.
Як повідомляєPSE, роботи з польського боку вже почалися, їхню вартість оцінюють приблизно в 30 мільйонів злотих. "Ми докладаємо зусиль, щоб з’єднання запрацювало до кінця 2022 року",— кажуть представники польського оператора енергосистеми.
Puls Biznesu зазначає, що притакому зростанні цін "будь-яка кількість дешевшої енергії в Польщі на вагу золота". "Крім того, Україна має надлишок енергії, виробленої на АЕС на заході країни. Якщо вона продасть їх нам, то отримає грошове вливання",— додає видання.
Як відомо, останнім часом у польському бізнесовому середовищі дедалі частіше виникали дискусіїпроенергетичне з’єднання Польщі та України. Відновлення або модернізацію енергетичної мережіпропонували профінансувати і найбагатші поляки Зигмунт Солож і Міхал Соловов, а також польський нафтопереробний консернPKN Orlen.
Процес пришвидшився, коли Україна стала членом "енергетичного Євросоюзу"
На час війни українську та європейську енергосистеми об'єднали. Це означає, що коли в Україні виникне потреба у додаткових обсягах електроенергії, вона може звернутися до європейської енергосистеми по допомогу. А коли вироблятиме надлишок (так часто було у довоєнні часичерез потужності української атомної енергетики), то може продавати свою електроенергію до Європи. Раніше український енергетичний експорт був можливий лише через так званий Бурштинський "енергетичний острів".
Як відомо, з радянських часів і до 24 лютого 2022 рокуУкраїна працювала у спільній енергосистемі з росією та білоруссю.