«Показуха» в стилі «потьомкінських дєрєвєнь»
«Показуха» в стилі «потьомкінських дєрєвєнь»
Голова Держатомрегулювання: Деградація ядерної та радіаційної безпеки на окупованій ЗАЕС може набути лавиноподібного характеру
Четвертий візит Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі на окуповану російською федерацією українську Запорізьку АЕС продемонстрував підтримку України зі сторони МАГАТЕ з питань ядерної безпеки, захищеності та гарантій і сприяв безперешкодній ротації 16-ї моніторингової місії на ЗАЕС.
«Особиста присутність пана Гроссі, посадової особи високого дипломатичного рангу, представника ООН, сприяла безперешкодній ротації експертів МАГАТЕ у складі постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС, яка в умовах військової окупації є основним джерелом інформації про стан ядерної та радіаційної безпеки на українському ядерному об’єкті. Однак маємо усвідомлювати, що ЗАЕС перебуває під російською окупацією. Неодноразово останнім часом ми чули в щотижневих заявах Генерального директора МАГАТЕ, що експертам Агентства у складі постійної моніторингової місії на ЗАЕС не надається повний доступ до важливих для безпеки компонентів і обладнання атомної електростанції. Тому під час візиту Рафаеля Маріано Гроссі, на моє переконання, російська окупаційна адміністрація ЗАЕС влаштувала для нього «показуху» в стилі «потьомкінських дєрєвєнь» та запевняла, що все «під контролем», - заявив Голова Держатомрегулювання – Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.
Він також наголосив, що процеси деградації ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС мають тенденцію до посилення і прискорення.
«На моє переконання, під так званим «контролем» російських окупантів, про який вони заявляють у офіційних нотах і просять МАГАТЕ їх поширювати для країн-членів Агентства, ховається безлад і деградація на всіх рівнях: від системи управління, яка базується не на принципі відповідальності оператора ядерних установок, а на вказівках комісій з москви, до технічного стану обладнання, який наближається до точки незворотності і деградація якого може набути лавиноподібного характеру».