Побудова інформаційних комунікацій у профспілці
Побудова інформаційних комунікацій у профспілковому середовищі
Цій темі було присвячено черговий семінар, який відбувся 21 березня 2023 року онлайн з використанням платформи Zoom. Цього разу слухачами навчання стали молодіжні лідери членських організацій Федерації профспілок України. Модератором цього тренінгу, що проходив у рамках проєкту МОП «Комунікація з профактивом в умовах воєнного стану, інформаційні технології та канали комунікації», виступив керівник пресслужби Атомпрофспілки Павло Олещук.
Як зазначила у своєму вітальному слові керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ Лариса Ровчак, профспілкові інформаційні комунікації, організація інформаційних компаній виходять на передній план у роботі профспілок. Вона також відзначила, що проводити навчання з цієї тематики було доручено Павлу Олещуку з огляду на те, що «Атомпрофспілка відзначається найкращими навичками в інформаційній роботі, має найкращі результати».
Павло Олещук зазначив, що після пандемії, коли неможливе стало живе спілкування, соціальні мережі набули надзвичайного поширення і їх роль, як джерела інформації, зростає з кожним днем. Для більшості соцмережі стають чи не єдиним джерелом інформації. Але процес інформування безпосередньо у профспілковому середовищі значно відрізняється від комунікацій в інших організацій. «Бо лише ми знаємо, як у профспілках усе створено, ці знання не скачаєш з інтернету, — зазначив Павло Олещук. — Окрім такої специфіки я відмітив, що поки нам не вистачає систематизації у подачі інформаційних повідомлень. Таке спостерігаю в інформаційній роботі багатьох «молодіжок».
Особливий акцент у своїй презентації Павло Олещук зробив на необхідності звернення за інформацією до першоджерела. Він наочно у відео проілюстрував, як інформація стає спотвореною й недостовірною у процесі її розповсюдження.
«Принцип достовірності має застосовуватися і в комунікації з членами профспілок. Інформація передається в організації з рівня на рівень (Пленум/Президія — профком — цехком — профгрупорг — члени профспілки) у межах низхідних вертикальних комунікацій (і навпаки)».
Павло Олещук детально зупинився на сучасних каналах та засобах ефективної комунікації, які використовуються інформаційними службами у профспілках. На першому місці - Вайбер, яким користуються 73,6 відсотків опитаних. Іншим за популярністю є Фейсбук — 42, 7 відсотків. На третьому місці — Телеграм — 31,6. ВотсАп — на четвертому — 25,3. Останнє місце за Сигнал, який виявився в Україні непопулярний.
Основна частина навчання була присвячена вирішенню практичних завдань у групах. Зокрема, учасники семінару розбирали, який месенджер більш функціональний, ефективний у висвітленні профспілкової інформації, забезпечує охоплення більш широкої аудиторії. Розбирались, які основні відмінності між групою і спільнотою, навчилися створювати спільноту і групу.
У підсумковій частині учасники семінару поділилися своїми досвідом і враженнями від навчання.