Підготовка до Конгресу EPSU
Підготовка до Конгресу EPSU
20-21 березня у Брюсселі відбулося засідання Виконавчого комітету EPSU з підготовки до чергового 11-го Конгресу EPSU, який відбудеться в Бухаресті 18-20 червня 2024 року під гаслом «Час для громадського обслуговування».
Упроваджено нові зміни
Члени Виконкому проаналізували діяльність EPSU за півроку, зокрема розглядалися зміни умов праці працівників громадського обслуговування з огляду на прийняття таких директив ЄС: директиви з Due Diligence (належна сумлінність), Акта про працівників цифрових платформ (таксі UBER, UKLON, BOLT, сервіси доставки GLOBO та інші), Закону про штучний інтелект, проєкту Директиви щодо боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством та багато інших.
Виконком розглядав також нові поправки до Статуту EPSU. З початком широкомасштабної війни з боку росії українські членські організації домоглися призупинення членства російських та білоруських профспілкових організацій в EPSU. У проєкті Статуту пропонуються зміни, що дозволять виключити повністю ці організації з Європейської федерації.
Україна — серед «гарячих» питань
Серед надзвичайних резолюцій розглядалася Резолюція по конфлікту Палестина/Ізраїль. Надзвичайна Резолюція по Україні була ухвалена восени на Конгресі PSI, але підготoвлена була EPSU як регіональною організацією. У разі необхідності нова Резолюція буде виноситися на Конгрес.
Члени Виконкому обговорили питання щодо переходу до зеленої економіки та справедливого переходу для працівників, але в умовах війни в Україні збільшується кількість непевних формулювань. Тож питань більше, ніж відповідей.
Атомпрофспілка закликала до негайних дій
Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, член Виконкому EPSU, представляє у Виконкомі інтереси 9 українських профспілок. У своїх виступах він підкреслив надважку ситуацію в Україні: постійні бомбардування та обстріли критичної інфраструктури, намагання знищити повністю енергетичний комплекс в Україні тощо. Він озвучив позиції українських членських організацій щодо ситуації в Польщі.
Зокрема, наголосив: «Мета російської федерації — не допустити постачання в Україну снарядів та зброї, і з цим вона вдало справляється, використовуючи протестні настрої фермерів у Польщі. Україна платить життями своїх захисників, захищаючи Україну і Європу! Закликаємо профспілки Польщі сприяти звільненню транспортних шляхів як стратегічних об’єктів, блокада яких наразі завдає шкоди Україні й Польщі».
Учасникам Виконкому було показано коротке відео Атомпрофспілки, присвячене наслідкам дворічної широкомасштабної агресії росії в Україні.
Потрібна солідарна підтримка!
Пріоритетними в переговорах з Генеральним секретарем Яном Віллемом Гудріаном були питання подальшої солідарної підтримки українських членських організацій, процеси реформування трудового законодавства України, зокрема у царині соціального діалогу, а також широкий спектр питань, пов’язаних з інтеграцією України в ЄС.
Україні необхідно імплементувати майже 2,8 тисячі актів права ЄС. Перед профспілками також дуже багато завдань у сфері аналізу, моніторингу та контролю за цим процесом.
Усе це можливо тільки за умови перемоги України, збільшення воєнної допомоги Україні, економічної підтримки з боку ЄС та підтримки працівників України, які в умовах війни продовжують гідно забезпечувати функціонування нашої економіки.
Інформація у газеті «Атомник України» №7