Підбито підсумки роботи ДП «СхідГЗК» у 2023 році
Підбито попередні підсумки роботи ДП «СхідГЗК» у 2023 році
На розширеній виробничій нараді, яка відбулася наприкінці минулого року під головуванням т.в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Ігоря Бугайова, було підведено попередні підсумки роботи підприємства у 2023 році.
У порівнянні із 2022 роком, в якому виробнича діяльність СхідГЗК протягом восьми місяців перебувала на паузі, підсумкові показники роботи ДП «СхідГЗК» у 2023-му виглядають краще. Хоча про стабільність говорити ще зарано.
Оскільки під час війни діють обмеження на інформування щодо діяльності стратегічних підприємств, про досягнення колективу не будемо говорити в абсолютних цифрах.
Видобуток уранової руди і відповідно виробництво уранового оксидного концентрату у 2023 році зросло у 2,2 рази. Виробництво гафній-нікелевої лігатури збільшилося у 13 разів, а сірчаної кислоти — у 1,5 рази.
Рівень збитків підприємства у 2023 році зменшився на 60%.
З січня 2023 року ціна на урановий концентрат підвищувалася у два етапи і має перспективи до подальшого зростання.
Вироблений підприємством урановий оксидний концентрат в повному обсязі постачається НАЕК «Енергоатом» та в межах підписаного Національною енергетичною компанією двостороннього договору відвантажується канадській компанії Cameco. Протягом року відвантажено п’ять партій готової продукції.
Гострими для підприємства залишаються питання кадрового та фінансового забезпечення. Так, тільки на шахтах СхідГЗК — 437 вакансій (140 — на Новокостянтинівській, з них 87 — критичні, та 297 — на Інгульській, з них 140- критичні). Для виходу підприємства на прибутковий рівень роботи потрібно укомплектувати по три зміни гірників на кожній шахті.
Протягом 2023 року спостерігався постійний ризик зупинки виробництва через арешт та блокування рахунків підприємства, що унеможливлює здійснення першочергових платежів. Керівництво ДП «СхідГЗК» продовжує роботу щодо відновлення його фінансової стабільності. Прийняття законопроєкту №7447 «Про відновлення платоспроможності державних підприємств, що забезпечують потреби атомних електростанцій України шляхом видобутку уранових руд і виробництва концентрату природного урану» може врятувати комбінат від негативних наслідків, до яких призводить блокування рахунків. Є надія, що за вищезгаданий законопроєкт, який вже більше року чекає на розгляд у Верховній Раді, народні обранці таки проголосують у січні-лютому 2024-го. Це дуже важливо, адже від фінансової стабільності напряму залежить виконання планових показників і своєчасність виплати заробітної плати, оскільки сьогодні підприємство може розраховувати лише на власні сили.
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»