Наслідки російської агресії для довкілля Украхни
З Дайджесту ключових наслідків російської агресії для українського довкілля за 2-8 червня 2022 рок
Російські війська продовжують використовувати ядерний, екологічний і продовольчий терор, який загрожує безпеці Європи та світу.
8 червня Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування схвалив до другого читання проєкт Закону № 2207-1-д «Про управління відходами».
У законопроєкті закладено законодавчу основу для правового регулювання управління відходами, в тому числі утвореними внаслідок військової агресії росії проти України. Цей рамковий закон запустить в Україні реформу галузі та наблизить українське законодавство до стандартів ЄС. Це один із кроків до виконання Угоди про асоціацію між Україною з ЄС.
“З початком широкомасштабного російського вторгнення в Україну проблема відходів стала вже не просто нагальною, а кричущою. Кожен зруйнований будинок утворює близько 50 кубометрів відходів. А в нас таких об’єктів, на жаль, тисячі. Крім того, від якості впровадження реформи напряму залежить наше членство в ЄС та можливість отримати міжнародне фінансування для відбудови України. Тому дякую профільному комітету Верховної Ради, громадськості та експертам за плідну роботу та консолідовану позицію. Сподіваюся на якнайшвидше прийняття законопроєкту у другому читанні”, - прокоментував Руслан Стрілець.
Загрози ядерній та радіаційній безпеці
5 червня росія вчинила черговий акт ядерного тероризму. О 5:30 ранку російська крилата ракета, схожа на ракету типу «Калібр», пролетіла критично низько над Південноукраїнською АЕС.
росія продовжує створювати загрози безпеці українських АЕС та загрожує усьому світу новою ядерною катастрофою. У разі потрапляння у працюючий атомний енергоблок навіть уламок ракети може спричинити аварію та витік радіації.
Запорізька АЕС продовжує працювати в окупації. Російська армія використовує територію атомної станції як військову базу. За повідомленням Головного управління розвідки України, окупанти ставлять під загрозу безпечну роботу Запорізької АЕС, адже на станції практично відсутні запчастини та витратні матеріали. Персонал станції працює під великим тиском. За повідомленням Енергоатому, лише за останній тиждень окупанти затримали та вивезли у невідомому напрямку близько 20 мешканців міста Енергодар, 11 із них є працівниками Запорізької АЕС. В таких умовах ядерна безпека продовжує перебувати під загрозою.
У Зоні відчуження триває інвентаризація та оцінка розміру завданих російською окупацією збитків. Під час свого візиту на Чорнобильську АЕС 2 червня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зазначив, що за попередніми підрахунками шкода від дій російських військ у Зоні відчуження становить майже 2,5 млрд гривень. Окупанти знищили майже 100 одиниць коштовного аналітичного обладнання, аналогів якого немає у Європі.
Більше подій: Міндовкілля