На РАЕС поліпшили отримання соціальних пільг
На РАЕС поліпшили процес отримання атомниками соціальних пільг та послуг
На Рівненській АЕС розроблено та впроваджено в дослідну експлуатацію нове програмне забезпечення ведення реєстру електронних копій документів для надання соціальних пільг та послуг.
ПЗ «Досьє» створено з метою подальшого переведення процесів обліку у безпаперовий вид, спрощення процедур та прискорення надання соціальних пільг та послуг персоналу РАЕС та членам їхніх сімей. Основне завдання програми – накопичення та зберігання сканкопій документів, доступ до яких в оперативному режимі будуть мати відповідальні працівники РАЕС. Створення такої бази копій документів працівників електростанції та членів їхніх сімей потрібне для прискорення оформлення путівок, процесу квартирного обліку та спрощення процедур надання різних соціальних пільг, передбачених Колективним договором Компанії.
За словами представника управління соціальних об’єктів (УСО) РАЕС Валентина Делеха, ідея розробки програми виникла під час аналізу витраченого персоналом структурних підрозділів часу на оформлення путівок на РОК «Біле озеро».
«Для того, щоб отримати пільги на путівки потрібно надати низку документів для підтвердження права на ці пільги. Значну кількість часу займає робота інспектора УСО з копіями документів. Створення єдиної бази даних полегшить обробку усіх цих документів та зекономить час як для УСО, так і працівників підприємства, які звертаються за необхідними послугами. Адже, надавши копії документів один раз, працівник в подальшому звільняється від таких клопотів. Також серед переваг – значна економія паперу. Програму в перспективі можна буде розвивати і застосовувати для надання інших соціальних послуг, наприклад оплати за гуртки чи секції у палаці культури чи спорткомплексі», – коментує Валентин Делех.
Наразі програмне забезпечення перебуває у дослідній експлуатації. Його розробку та супровід здійснюють фахівці служби інформаційних технологій (СІТ) РАЕС. Як зазначає представник служби Сергій Котельник, за власну конфіденційність атомники можуть не хвилюватися, адже документи будуть зберігатися лише у базі даних РАЕС, яка захищена за всіма нормами кібербезпеки.
«Ми вже розпочали наповнення бази даних для перевірки працездатності програми, внесення певних доопрацювань та зауважень. Основним чинником доступу до інформації буде чіткий і жорсткий розподіл повноважень, повний моніторинг і протоколювання будь-яких дій користувачів, що передбачає неможливість роздруковування цих копій чи перенесення даних, а також повний контроль усіх дій користувача, який працював із цими документами. Збереження даних забезпечується сервісами захисту РАЕС, тож це, безперечно, надійно й ефективно», – наголошує Сергій Котельник.
Працівники можуть надати документи до сканування в ПЗ «Досьє» вже у грудні цього року. Щоб потрапити до бази даних, працівнику потрібно надати згоду на використання електронних копій його документів в автоматизованих системах РАЕС. Для цього необхідно підписати відповідну заяву, розроблену юридичним управлінням підприємства. Після введення програми в промислову експлуатацію паперові версії документів для оформлення путівок не прийматимуться.
Юлія Кулаєва, Рівненська АЕС