Реструктуризація та зміни в політиці НАЕК
Реструктуризація та зміни в політиці НАЕК
Кількість посад віце-президентів ДП НАЕК «Енергоатом» буде скорочено до однієї. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1268» ще від 17 жовтня 1996 прийнято на останньому засіданні Уряду.
Проект розроблено з метою економії бюджетних коштів та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 № 65 «Про економію державних коштів та недопущення видатків бюджету».
Документом передбачено оптимізувати структуру управління, збалансування фінансово-економічного стану, зменшення витрат державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» шляхом скорочення кількості посад віце-президентів цього підприємства від можливих трьох до однієї.
Прийняття постанови має на меті упорядкувати структуру управління, скоротити видатки державного підприємства НАЕК «Енергоатом».
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський також підписав розпорядження про введення у дію так званої «Комплаєнс-політики» Компанії. Затвердження цього документу створює підґрунтя для реалізації антикорупційних ініціатив та програми соціальної корпоративної відповідальності ДП «НАЕК «Енергоатом».
У заяві державного підприємства йдеться, що «Комплексне вирішення питання боротьби з корупцією – шлях до розвитку і процвітання, політика Компанії, спрямована на мінімізацію правових та репутаційних ризиків, що виникають внаслідок порушення її працівниками, незалежно від займаної посади, професійних та етичних вимог, встановлених організаційно-розпорядчими та виробничими документами Компанії.
Прийняттям Політики підприємство рішуче заявляє про неприйнятність будь-яких різновидів корупції в Компанії. Усі її можливі прояви мають завчасно попереджатись, а миттєве реагування та незалежне розслідування вчинених дій повинно стати звичною практикою.
Мета такої політики ‒ підвищення ефективності і заощадливості Компанії у непростий для України час. формування довіри з боку працівників, підрядників і партнерів. Для її досягнення необхідно чітке регулювання взаємовідносин з працівниками та підрядниками, що унеможливить випадки проявів корупції і зловживань під час здійснення закупівель, службових витрат, ведення бухгалтерського та управлінського обліку.
Прийняттям Комплаєнс-політики НАЕК «Енергоатом» відмовляється від участі у бізнес-процесах, які прямо чи опосередковано створюють можливість працівникам Компанії брати участь у корупційних схемах, бути учасниками або свідками зловживань. Це добровільна декларація дотримання всіма працівниками правових норм, порушення яких може призвести до адміністративних або кримінальних санкцій.
З моменту прийняття Комплаєнс-політики, кожен працівник Компанії, дирекції та всіх відокремлених підрозділів має зробити свій активний внесок у цю важку, але необхідну роботу. Адже саме за допомогою кожного працівника, його діяльності та пильності, Компанія в цілому може досягнути бажаних результатів. Викорінення корупції має стати системною спільною справою.
ДП «НАЕК «Енергоатом» ставить за ціль відповідність найвищим стандартам української та міжнародної управлінської практики з урахування інтересів працівників, партнерів та держави. Прийняття такої Політики - це лише перший крок на шляху до комплексної спільної боротьби з корупцією, який підвищить прозорість прийняття рішень, зміцнить дотримання стандартів діяльності Компанії на високому рівні та попередить виникнення проявів корупції і зловживань».