7 жовтня - Всесвітній день дій за гідну працю
7 жовтня - Всесвітній день дій за гідну працю
У 2008 році Установчий конгрес Міжнародної конфедерації профспілок прийняв рішення про необхідність проведення всесвітнього дня дій, організованого міжнародним профспілковим рухом.
Таким чином, Всесвітнім днем дій гідної праці було вибрано 7 жовтня.
7 жовтня – це день мобілізації всього світу на боротьбу за гідну працю. У цей день профспілки в черговий раз нагадують урядам і роботодавцям своїх країн про необхідність економічного зростання та створення нової глобальної економіки, яка поставить людей на перше місце.
У цей день всі дії мають рівні права
незалежно від їх масштабу або кількості учасників.
На шляху до соціальної справедливості навіть маленький крок має значення.
ЯК ПРАЦЮЄМО І ЖИВЕМО:
УКРАЇНА І ЄВРОПА
ГІДНА ПРАЦЯ – ЦЕ СТАБІЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ НА ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ РОБОЧИХ МІСЦЯХ
Лише 10 млн. працівників мають постійні робочі місця, за рахунок чого утримується 35 млн. населення. Рівень безробіття в Україні за офіційними даними складає 9%, а фактично - у декілька разів вищий. Є реальна загроза скорочення до 1 млн. робочих місць. В умовах неповного робочого часу працює 717,0 тис. осіб, або 7,9% українських працівників. Це призводить до занепаду вітчизняної економіки, зниження заробітної плати та зростання бідності населення.
ПРОФСПІЛКИ ПРОПОНУЮТЬ:
- прийняти та реалізувати Державну програму сприяння легальній зайнятості населення, збереженню, створенню і розвитку сучасних робочих місць у сфері виробництва вітчизняних товарів і послуг з метою забезпечення зайнятості населення працездатного віку на рівні 70% відповідно до середньоєвропейського рівня зайнятості;
- з метою модернізації виробництва та впровадження новітніх техніки і технологій забезпечити, у тому числі при приватизації державних підприємств, щорічне підвищення рівня оновлення основних фондів підприємств не менш, як 10% від їх початкової вартості, залучення інвестицій, підвищення освітнього та кваліфікаційного рівня працівників за рахунок роботодавців.
ГІДНА ПРАЦЯ – ЦЕ ГІДНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА
Мінімальна заробітна плата в Україні 7 грн. 30 коп. або $0,56 за годину при тому, що згідно з розрахунками ООН погодинна заробітна має становити не менше 3 доларів. Зараз базовий тарифний розряд ЄТС на 366 грн., або на 30% менший за мінімальну заробітну плату. Середня погодинна зарплата в країнах ЄС становить €23,7, а в Україні у серпні 2014 року – €1,22 за годину. Наприклад, учителі в середньому на рік отримують в Угорщині – $14,46 тис., у Нідерландах – $57,87 тис.,а в Україні – $2,5 тис.
Лікарі у Чехії – $32,4 тис., у Фінляндії – $68 тис. за рік, а в Україні – $2,3 тис. за рік.