Єдиний видобувач урану в Україні скорочує обсяги
Нагадаємо, що на початку червня поточного року у ході спільного засідання Президії Центрального комітету Атомпрофспілки з представниками Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив, що через нову методику НКРЕКП у формуванні цін на ядерне паливо СхідГЗК у 2018 році недоотримає 1,4 млрд гривень.
У 2017 році НКРЕКП своєю постановою затвердило для «Енергоатома» новий порядок формування цін на уранову сировину, якою вони визначаються виходячи з цін, опублікованих у інформаційних оглядах «Ux Weekly» та «Nuclear Market Review». Прикриваючись турботою про споживачів електричної енергії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила в тарифі на відпуск електроенергії АЕС таку методику формування закупівельної ціни уранового концентрату, яка унеможливлює розвиток вітчизняної урановидобувної галузі та веде до її знищення.
Раніше, у 2008 році, між НАЕК «Енергоатом» та СхідГЗК було підписано угоду, яка діє до кінця 2018 року, на закупівлю уранового концентрату. Ціни при цьому узгоджувались Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та містили інвестиційну складову, необхідну для розвитку стратегічно важливої для України уранової галузі. У 2019 році Енергоатом змушений буде здійснювати закупівлю у інших постачальників урановооксидного концентрату.
За повідомленням expro.com.ua
За 9 місяців 2018р СхідГЗК скоротив чистий прибуток в 14,5 разів
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) за січень-вересень 2018р, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, скоротив чистий прибуток в 14,5 разів до 24,3 млн грн. Про це йдеться в фінансовій звітності підприємства.
Згідно звіту, чистий дохід від реалізації продукції підприємства за указаний період зменшився на 9,7% до 2,14 млрд грн, а валовий прибуток – на 58,6% до 255,9 млн грн в порівнянні з 9 місяцями 2017р. Також зазначено, що собівартість реалізованої продукції становила 1,89 млрд грн, що на 7,6% більше, ніж за 9 місяців 2017р.
Як повідомляв EXPRO, за січень-вересень обсяг видобування уранової руди СхідГЗК складає 507,11 тис. тон, а виробництво уранового концентрату – 804,9 тон.