РАЕС та соціальні програми зони спостереження
РАЕС сприяє реалізації соціальних програм зони спостереження
Цьогоріч на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Рівненської АЕС направлено більше 22 млн. грн., з яких Рівненська область отримає 4 млн. 898 тис. гривень, а Володимирецький район - майже 7 млн. гривень. Завдяки коштам субвенцій попередніх років, Антонівка мала можливість ремонтувати дороги, заклади дошкільної освіти та культури, забезпечувати електрифікацію вулиць.
За словами сільського голови Миколи Петрука, з метою підвищення ефективності використання та охорони земель, а також створення сприятливих умов для ведення господарської діяльності на території Антонівки розпочато реалізацію Програми розвитку земельних відносин у Антонівській сільській раді на 2016-2020 роки. На виконання земельної Програми сільрадою планується закупка 200 тон вапняного шламу РАЕС, що утворюється від очищення і пом’якшення води р. Стир, для подальшого використання у сільському господарстві. «Наразі очікується надання районною адміністрацією необхідної техніки для вивезення меліоранту з території Рівненської АЕС. Це чудова можливість для нашого населення підвищити ефективність використання земельних ресурсів, забезпечити сприятливі умови для розвитку територій сіл та ефективного господарювання», - зазначив Микола Петрук.
Спілкування делегації РАЕС з членами сільради, медиками амбулаторії, педагогами дошкільного навчального закладу та загальноосвітньої школи, а також робітниками державного підприємства «Володимирецьке лісове господарство», яке діє на території населеного пункту, проводилось у форматі відвертої розмови, що дає змогу на пряму пізнати думку громадськості. «На перший погляд атомна галузь, як стратегічна, повинна була б бути закритою, але стосовно РАЕС цей стереотип для мене повністю зламаний. Щодня читаю новини на офіційному сайті підприємства та лише позитивно оцінюю подальший розвиток атомної енергетики у нашій країні», - резюмує мешканка Антонівки, завідуюча дитячим садком «Дубок» Валентина Лебедєва.
Завдяки просвітницькій роботі на території зони спостереження - виїзним консультаціям спеціалістів галузі, проведенню Днів депутата на майданчику електростанції, екскурсійним програмам для усіх бажаючих - Рівненська АЕС підтримує постійний зв’язок з громадськістю регіону, сприяє достовірному та оперативному інформуванню населення, чим підіймає імідж РАЕС та галузі в цілому.
Довідково: Мальовничу Антонівку можна назвати однією з найпопулярніших туристичних точок регіону. Перш за все, село відоме щорічним масштабним етно-тур фестивалем «Бурштиновий шлях», а також тим, що саме тут бере свій початок найдовша в Європі діюча вузькоколійна залізниця. Сьогодні Антонівка це розквітаюче село, з населенням близько 1400 чоловік, тут активно розвивається малий бізнес та зростає народжуваність.
Більше на сайті РАЕС