Унікальний освітній проект потенційних атомників
Унікальний всеукраїнський освітній проект випустив потенційних атомників
Випускники ЯШ з Володимирецького районуНа Рівненській АЕС з ініціативи генерального директора Павла Павлишина та за підтримки Українського ядерного товариства (УкрЯТ) реалізовується молодіжній освітній проект «Ядерна школа РАЕС». Другий рік проект працює для учнів навчальних закладів міста-супутника та вперше до нього залучено підлітків сусідніх з підприємством районів.
Маневиччани на куполі реакторного відділення блоку №3«Ядерна школа РАЕС» – є новим за своїм форматом та кількістю учасників проектом серед вітчизняних АЕС. Його першочергова мета – популяризація атомної енергетики, формування потенційного кадрового резерву Рівненської АЕС та підтримка її позитивного іміджу. Проект є своєрідною платформою для підготовки майбутніх енергетиків ще зі шкільної лави.
Цьогорічними слухачами «Ядерної школи РАЕС» поряд з 34 старшокласниками міста-супутника й учнями професійно-технічного училища РАЕС, стали діти з навчальних закладів регіону. 57 хлопців та дівчат Володимиреччини й Маневиччини у складі трьох груп, одну з яких налічували учні ВУчениці з Володимирецького районного колегіуму знайомляться з азами хіміїолодимирецького районного колегіуму, під час осінніх, зимових та весняних канікул відвідували Рівненську АЕС. Діти слухали лекції, зокрема й уроки хімії, спілкувались зі спеціалістами, відвідували проммайданчик та зовнішні об’єкти електростанції. Кульмінацією навчального у «Ядерній школі РАЕС» року для молоді став підйом на покрівлю головного корпусу енергоблоку №3 РАЕС та купол реакторного відділення блоку.
Хлопці з Володимирецького колегіуму у захваті від масштабів підприємстваПід час заключної зустрічі з учнями генеральний директор РАЕС Павло Павлишин закликав учасників проекту вступати до профільних технічних вишів. Павло Яремович наголосив також на необхідності володіння міжнародними мовами спілкування, адже в умовах сучасного ринку праці перевага надається спеціалістам, які можуть спілкуватися принаймні однією іноземною мовою.
Учень 11 класу Володимирецького районного колегіуму Віталій Бедик вже визначився з майбутньою професією, після відвідування повномасштабних тренажерів у навчально-тренувальному центрі його метою стало вступити до столичної політехніки та опанувати посаду провідного інженера з управління реактором.
Учениці з Володимиреччини на покрівлі реакторного відділення блоку №3А учениця 10 класу Володимирецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ірина Супрунюк зізналась, що ЯШ превершила усі її сподівання та справила феєричне враження. «До участі у проекті я планувала пов’язати своє життя з економікою. Я зрозуміла, що сучасна жінка цілком може зреалізуватися і у атомно-енергетичній галузі. Оскільки мені легко даються точні науки, я спробую поєднати своє життя з атомною енергетикою. Поспілкувавшись з провідними фахівцями РАЕС, за їх рекомендаціями я обрала для себе ВНЗ з найкращою навчальною базою для підготовки атомників», – підсумувала учасниця «Ядерної школи РАЕС».
Нагородження випускників ЯШ сертифікатами та подарункамиНагородження випускників «Ядерної школи РАЕС» подарунками та сертифікатами за підписом генерального директора електростанції відбувалося в Палаці культури РАЕС. Під час офіційного вручення прозвучали слова вдячності адміністрації Рівненської АЕС та представникам УкрЯТ за якісну та ефективну профорієнтаційну роботу з молоддю й сподівання щодо подальшої співпраці.
Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин«Я гадаю ми цілком впоралися з усіма завданнями, покладеними на нас, як організаторів, в рамках цьогорічного проекту. Навіть якщо учасники ЯШ не вирішать пов’язати своє життя з атомною енергетикою, ми розуміємо важливість та необхідність таких заходів і неодмінно будемо їх проводити надалі. Адже таким чином ми розширюємо світогляд молоді, що мешкає поблизу підприємства, формуємо позитивний імідж електростанції не лише у місті-супутнику, але й у 30 км. зоні спостереження РАЕС. Діти під час навчань отримують унікальний об’єм знань, беруть участь у показових й насичених екскурсіях. Мають змогу побачити «серце» найпотужнішого в регіоні промислового об’єкту – отримати винятковий власний досвід. Збільшення груп учасників і розширення географії – це красномовне підтвердження значущості проекту», – відзначив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.