АЕС вчать основам безпеки у 30-кілометровій зоні
АЕС вчать основам безпеки у 30-кілометровій зоні
Семінар-практикум для викладачів основ безпеки життєдіяльності шкіл 30-кілометрової зони спостереження провела 25 квітня Рівненська АЕС. Участь у семінарі взяли 15 вчителів з Маневицького району Волинської області, Володимирецького району Рівненської області та міста Кузнецовська. У загальноосвітній школі №1 міста Нетішин співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій також провели роз’яснювальну роботу з учнями щодо дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Протягом навчального дня лекцію відвідали 11 навчальних груп 3-10 класів.
Мета семінару-практикуму на РАЕС, повідомив інформцентр РАЕС, активізація інформаційної роботи з громадськістю, сприяння формуванню і підтриманню позитивного іміджу РАЕС та атомної енергетики, розуміння значущості атомної енергетики для суспільства, її ефективності і надійності, а також розвиток соціального партнерства із регіоном розташування Рівненської АЕС.
Семінар було проведено у рамках відзначення 40-річчя з початку будівництва РАЕС та напередодні 27-х рокових аварії на Чорнобильській АЕС. Учасники заходу відвідали автоматизовану систему контролю радіаційної обстановки (АСКРО), побували у зовнішньому кризовому центрі РАЕС, на постах контролю радіаційної обстановки. Екскурсію по АСКРО вчителям провели заступник начальника цеху радіаційної безпеки Олександр Романенко та начальник лабораторії зовнішнього радіаційного контролю Сергій Худяков.
Про те, як забезпечуватиметься радіаційна безпека і захист населення 30-кілометрової зони спостереження у разі виникнення надзвичайних ситуацій розповів начальник управління з питань аварійної готовності та реагування Віталій Поліщук. З основними завданнями 2-го державного загону з охорони РАЕС ГУ МНС України в Рівненській області вчителів ОБЖ ознайомив начальник загону Юрій Левчук. Гостям не тільки показали пожежну техніку та технічні засоби, а й продемонстрували їх у дії. Начальник відділу роботи з громадськістю управління інформації та зв’язків з громадськістю Валентина Дукач ознайомила учасників семінару з основними цілями і завданнями інформаційного центру РАЕС. Семінар-практикум, що пройшов на РАЕС, безумовно, дасть викладачам основ безпеки життєдіяльності практичний і теоретичний матеріал, який вони зможуть використовувати у своїй роботі.
На Хмельницькій атомній станції, у Нетішині, повідомляє інформцентр ХАЕС, проходить Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності.
Основною метою заходів є цілеспрямована профілактична робота з дітьми. Дітей навчають основних правил безпечної життєдіяльності, дій у критичних та кризових ситуаціях, способів надання допомоги товаришам у надзвичайних обставинах. Рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій демонструють спеціальну техніку та спорядження. Зокрема у НВК №3 проведено об’єктове тренування евакуації дітей у випадку пожежі із залученням учнівського та викладацького складу. Дітям працівники восьмої державної пожежно-рятувальної частини м. Нетішин продемонстрували дії пожежного розрахунку, розмотування пожежного рукава, набирання води у пожежну машину тощо.
У загальноосвітній школі №1 міста Нетішин співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели роз’яснювальну роботу з учнями щодо дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Протягом навчального дня лекцію відвідали 11 навчальних груп 3-10 класів. В ході лекції дітям у доступній формі розповіли про небезпеку, яку несуть у собі боєприпаси часів війни, і як діяти у разі їх виявлення. Також учні задали ряд актуальних запитань, на які отримали змістовні відповіді. По закінченню всім були роздані пам’ятки та листівки застережного характеру. Керівництво навчального закладу подякувало рятівникам за змістовну лекцію та запевнило, що у подальшому продовжуватимуть співпрацю з підрозділами Держслужби з надзвичайних ситуацій.