Стартував тиждень охорони праці
Стартував тиждень охорони праці
Стартував тиждень охорони праці. Починаючи з 28 квітня, Всесвітнього дня охорони праці, що відзначають більш як у ста країнах світу, проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. За даними Міжнародної організації праці, у світі щорічно реєструється близько 160 млн. випадків професійних захворювань, економічні втрати від яких оцінюються у 4-5% світового ВВП (більш як 1251,3 млрд. доларів США). Кожного року такий захід отримує своє гасло. Цього року він має назву: „Безпека праці на виробництві, запобігання професійним захворюванням”. Саме ця проблема є на сьогодні найістотнішою і в Україні.
В умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, зайнято близько 1,3 млн. українських працівників (у середньому-28,9 % загального числа працюючих) і їх кількість щорічно збільшується. У деяких галузях питома вага таких підприємств становить 77,4% (добування вугілля, лігніну і торфу), 55,9% (виробництво коксу і нафтопереробка), 54,6% (виробництво готових металевих виробів). Останніми роками в Україні встановлюється 6-7 тисяч нових професійних захворювань на рік.
Ситуація, вважають фахівці, є значно гіршою, ніж офіційні статистичні дані. Значний обсяг випадків травматизму не враховується, або травматизм переведено у категорію не пов’язаних з виробництвом нещасних випадків.
Провідний науковий співробітник Інституту медицини праці НАН України Ірина Луб’янова повідомила, що профілактика 70 відсотків з них не потребує матеріальних витрат, а лише відповідної організації виробничого середовища. У 2010 році з організаційних причин сталося 68% травмувань, у 2011 – 70 %, минулого, 2012 року, – 71%.
З огляду на це, важливими є заходи, що проводяться у Тиждень охорони праці на підприємствах атомної галузі.
Так, як повідомили у профкомі ДНВП «Цирконій», на державному науково-виробничому підприємстві «Цирконій» за участю страхового експерта з охорони праці відділення виконавчої дирекції ФССНВУ у м. Дніпродзержинську Тетяни Саннікової проведено нараду з керівниками підрозділів про стан та значення охорони праці на підприємстві, про завдання та значення заходів Тижня охорони праці. У цехах та структурних підрозділах проведено бесіди про значення безпеки праці для людини за принципом пріоритетності її життя і здоров’я. Було вшановано пам’ять загиблих від нещасних випадків на виробництві; проведено семінар з уповноваженими з питань охорони праці на тему «Запобігання професійним захворюванням», про профілактику професійних захворювань, а не їх лікування або реабілітацію.
Поновлено матеріали на цехових стендах охорони праці, проведено позачергові інструктажі з питань пожежної безпеки та невиробничого травматизму, поведінки в побуті, на дорогах, у лісі та на водоймах. Подано клопотання про заохочення найбільш активних уповноважених з питань охорони праці та спеціалістів.
Прес-центр Атомпрофспілки