Рада просить Путіна виконати рекомендації МОП
Рада просить Путіна виконати рекомендації МОП
28 січня Рада при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини направила главі держави Володимиру Путіну звернення з питань реалізації рекомендацій Міжнародної організації праці (МОП). Як повідомлялося раніше, Адміністративна рада МОП у листопаді 2012 року опублікувала рекомендації російському уряду, прийняті за скаргою Конфедерації праці Росії щодо порушення базових профспілкових прав. Лист було підписано відомими громадськими діячами, членами президентської Ради.
Рекомендації МОП стосувалися таких проблем російського профспілкового руху, як фізичні напади на профспілкових лідерів, дискримінація за ознакою профспілкового членства, втручання державних органів у справи профспілок, порушення права профспілок на ведення колективних переговорів тощо. Окремо Адміністративною радою МОП було розглянуто питання щодо кримінального переслідування та впровадження у колонію профспілкового лідера з Якутії Валентина Урусова.
«Рішення МОП послужить запорукою зміцнення стабільності у суспільстві і розвитку системи соціального партнерства між державою, роботодавцями та працівниками в особі професійних спілок», - наголошується у зверненні Ради з прав людини та розвитку громадянського суспільства на адресу Володимира Путіна. Рада просить главу держави дати відповідні розпорядження уповноваженим державним органам для негайної розробки та реалізації заходів щодо виконання рекомендацій Міжнародної організації праці.
«Представляється за необхідне приділити особливу увагу згаданій у рекомендаціях МОП справі якутського профспілкового активіста Валентина Урусова, який відбув уже більше двох третин встановленого судом строку ув'язнення. Просимо Вас використовувати всі передбачені чинним російським законодавством можливості та повноваження для його негайного звільнення», - звертаються до Президента Росії члени Ради.
Ініціатором листа став президент Конфедерації праці Росії Борис Кравченко. Лист також підписали відомі громадські діячі, які входять до президентський Рада. У їх числі журналісти Леонід Парфьонов, Олена Масюк та Станіслав Кучер, лікар Єлизавета Глинка, суддя Конституційного суду у відставці Тамара Морщакова, правозахисники Андрій Бабушкін, Олександр Верховський і Володимир Шапошников, політологи Ірина Хакамада та Світлана Айвазова, голова асоціації «Голос» Лілія Шибанова і багато інших.
Прес-центр Атомпрофспілки
(за матеріалами Labourstart)