Свято здоров’я і краси
Свято здоров’я і краси
Минулого тижня Южноукраїнськ став святковим центром для тих, кому атомна енергетика відкрила шлях не лише до улюбленої професії, а й до здорового способу життя та спортивних досягнень. Саме у нашому місті відбулися урочисті святкування 20-річчя Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Атом України» та передостанній тур змагань двадцятої Спартакіади Атомпрофспілки України.
Історія створення фізкультурно-спортивного клубу «Атом України» нерозривно пов’язана із моментом створення самостійних профспілок працівників атомної енергетики і промисловості. 1991 року, коли молода країна робила свої перші незалежні кроки, група молодих профспілкових лідерів українських атомних станцій виступила з пропозицією створення галузевих профспілок. Результат не змусив довго на себе чекати – на з’їзді 1992 року головою новоствореної організації було обрано Олександра Юркіна. Олександр Валентинович уже за два тижні запропонував заснувати самостійне фізкультурне товариство атомників, яке і було створено на установчій конференції, що пройшла у Дніпродзержинську. На той час це була одна з перших самостійних фізкультурних організацій в Україні. Фізкультурно-спортивний клуб «Атом України» відіграв чималу роль у соціально-культурному житті атомної галузі: було збережено спортивні кадри та споруди – не звільнено жодного фізкультурного працівника, а також жодного спортивного об’єкту не було передано у приватну власність.
За 20 років з атомних колективів вийшло 11 заслужених майстрів спорту, 63 майстра спорту міжнародного класу, більш як 250 майстрів спорту, 11 учасників Олімпійських ігор, 2 олімпійських чемпіона. Більш як 150 разів вихованці фізкультурно-спортивного клубу піднімались на п’єдестали пошани світових та європейських чемпіонатів, більш 200 – чемпіонатів України. Щороку до складу збірних команд України входить 15-20 вихованців фізкультурно-спортивних організацій Атомпрофспілки.
На атомних станціях створено цілий комплекс оздоровчих заходів для працівників підприємств та членів їхніх сімей. При чотирьох АЕС діють дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). Одна з них, що у Нетішині (Хмельницька АЕС), протягом п’яти років входила до трійки найкращих ДЮСШ України, а 2011 року лідирувала у цьому списку.
19 жовтня у ПК «Енергетик» з нагоди ювілею Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Атом України» вшановували тих, для кого спорт став не просто захопленням, а сенсом життя. За роки незалежності України вже виросло ціле молоде покоління фізкультурників і спортсменів, активних учасників Спартакіади. Не старіють душею і ветерани, які й по цей день задають тон спортивного життя на своїх підприємствах, а часом і конкурують з молодшими, входять до складу збірних команд і продовжують перемагати у змаганнях Спартакіади. У цей день на усіх них чекали почесні нагороди, подарунки, теплі слова побажань, а також виступи творчих колективів ПК «Енергетик».
Як зазначив у своєму виступі заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку ЮУАЕС Володимир Авраменко, досягнення атомних колективів на спортивній ниві свідчать про те, що атомна енергетика створена і слугує людині.
Оксана Місюкевич.
Фото О. Запольського