Енергоатом вийшов зі збитків
Енергоатом вийшов зі збитків, перейшов до прибутків
За результатами першого півріччя 2015 року Енергоатом майже в три рази покращила свій фінансовий результат у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Чистий прибуток за січень-червень 2015 року становить 2 млрд 261,5 млн грн, тоді як за аналогічний період 2014 року збитки Енергоатома сягали 3 млрд 53,6 млн грн.
Собівартість 1 кВт-г електроенергії, виробленої атомними станціями, зменшилась в порівнянні з минулим роком на 1,04%, на 6% скоротились адміністративні витрати.
Через зростання дебіторської заборгованості ДП «Енергоринок» перед Компанією за відпущену електроенергію у Енергоатома виник дефіцит обігових коштів, що змусило підприємство залучити кредитні ресурси. Це призвело до збільшення фінансових витрат Енергоатома у порівнянні з минулим роком на 50,3% та спровокувало зростання кредиторської заборгованості перед банками на 45,8%. При цьому дебіторська заборгованість ДП «Енергоринок» зросла на 53,1% і сягає станом на 30 червня поточного року 10 млрд 83,1 млн грн.
Головними чинниками, що впливають на фінансовий результат Компанії, залишаються втрати на курсових різницях, витрати на придбання валюти та фінансові витрати зі сплати відсотків по кредитах та інших запозиченнях, до яких Енергоатом змушують неплатежі Енергоринку.
Нагадаємо, що за результатами І півріччя поточного року частка електроенергії, відпущеної НАЕК «Енергоатом», становила у структурі енергоринку України 56,6%, що на 9,6 п.п. більше, ніж аналогічний показник за перші шість місяців 2014 року. За I півріччя 2015 року до енергоринку відпущено 41 млрд 993,7 млн кВт-г електроенергії, що на 1 млрд 830,4 млн кВт-г більше, ніж за січень-червень 2014 року.
Чистий дохід НАЕК «Енергоатом» від реалізації продукції з початку року склав 15 млрд 587,8 млн грн, що на 48,5% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Довідка. Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» створено у жовтні 1996 р. Компанія є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України (Запорізької, Рівненської, Южно-Української та Хмельницької). На цих станціях експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт. Основна мета діяльності Енергоатома – збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнту використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації.