Соціальний міністр зустрівся з лідерами профспілок
Павло Розенко зустрівся з лідерами європейських і українських профспілок
25 березня Міністр соціальної політики України Павло Розенко прийняв у Міністерстві делегацію у складі заступника Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок Петера Шеррера, заступника Голови Об’єднання профспілок Грузії Іллі Вердзадзе і Голови Федерації профспілок України Григорія Осового, повідомляє урядовий портал.
Участь у зустрічі взяли заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич і заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.
„Україна переживає складний етап у своїй історії, - зазначив Павло Розенко. – Агресія з боку Росії призвела до суттєвого падіння ВВП, зростання інфляції, девальвації національної валюти. Це негативно вплинуло на рівень і якість життя українців”.
„Попри це ми здійснюємо кроки з інтеграції нашої країни до європейської спільноти і виконання Угоди про асоціацію з ЄС, яка передбачає, зокрема, низку заходів у соціальній сфері”, - продовжив Міністр, нагадавши основні напрямки роботи Мінсоцполітики: реформування пенсійного законодавства, систем соціального страхування і надання соціальних послуг.
„Важливим питанням для нас є імплементація директив Європейського Союзу, - наголосив очільник Міністерства. – Мінсоцполітики готує імплементацію до українського законодавчого поля 14 директив ЄС і працює задля досягнення цієї мети з міжнародними експертами”. За словами Павла Розенка, 10 із цих директив стосуються захисту прав найманих працівників.
Він також нагадав про підготовлену Мінсоцполітики Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102, яку Верховна Рада ратифікувала.
Окрему увагу під час дискусії було привернуто до ухвалення як закону проекту нового Трудового кодексу України, прийнятого Парламентом у першому читанні.
Петер Шеррер наголосив, що приїхав до України, аби підтримати своїх українських колег. Заступник Генсека ЄКП побажав нашій країні успішного соціального діалогу.
У свою чергу Павло Розенко поінформував, що механізм тристороннього діалогу досить ґрунтовно виписаний у вітчизняному законодавстві і запевнив, що Мінсоцполітики повністю підтримує базові принципи соціального діалогу, засадничі для Європейського Союзу.