Євросоюз прихильний до АЕС, Китай за атомну міць
Євросоюз прихильний до АЕС, Китай за атомну міць
12 країн Європейського союзу підтвердили прихильність до розвитку ядерної енергетики як важливого елементу стратегії, націленої на скорочення викидів парникових газів. Про це йдеться у спільній заяві, підписаній за підсумками зустрічі у Лондоні 12 березня представників Болгарії, Великобританії, Угорщини, Голландії, Іспанії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Франції та Чехії. Євросоюз висловив свою готовність до співпраці у контексті "тієї ролі, яку ядерна енергетика може відігравати у майбутньому низькоемісійному енергобалансі ЄС".
Заява 12 держав Євросоюзу про розвиток ядерної енергетики означає принципове визнання того, що цей вид генерації буде розвиватися у світі. Але не лише Євросоюз, наприклад Китай, далекий від панічних настроїв своїх японських сусідів, планує підвищити встановлену потужність своїх атомних станцій у 2013 р. на 20%. Потужність АЕС Китаю зросте за сприяння Росії, яка будує у даний час 2-у чергу Тяньваньської АЕС, повідомляє http://neftegaz.ru. У 2013 р до існуючого енергетичного потенціалу країни буде додано 3,24 ГВт за рахунок атомних станцій. Сьогодні у Китаї 15 атомних блоків із загальною встановленою потужністю 12,54 ГВт. А ще 30 блоків – у стадії будівництва, що збільшить потужність ще на 32,81 ГВт. До 2020 р. Китай посяде третє місце у світі за кількістю атомних блоків після США і Франції. Передбачається, що до 2020 р встановлена потужність атомних блоків становитиме 58 ГВт.
Розвиток атомної енергетики у Китаї було призупинено після аварії на Фукусімі в Японії у березні 2011 р. Були припинені дозволи на будівництва нових АЕС. Процес відновлення атомного розпочався у жовтні 2012 р. Влада Китаю обіцяє, що нові АЕС будуть відповідати самим суворим вимогам безпеки. За оцінками незалежних експертів, ТАЕС-1 є найбільш безпечною АЕС не лише у Китаї, але і в світі.
(за матеріалами ЗМІ)