«Трудова школа»: 10-й навчальний семінар
«Трудова школа»: 10-й навчальний семінар
23-24 листопада у м. Нетішин (Хмельницька обл.) у рамках проекту «Трудова школа» відбувся 10 навчальний семінар, організований Атомпрофспілкою України для первинних профспілкових організацій.
Цього разу аудиторією «Трудової школи» став молодіжний профактив Хмельницької АЕС та медико-санітарної частини № 4 м. Нетішина. Упродовж двох вихідних днів (субота-неділя) Юрій Буздуган та Олена Скоморощенко, керівники Інституту соціального партнерства в Україні, розповідали слухачам Школи про історію профспілкового руху, завдання і місце профспілок у соціально-економічних перетвореннях.
За словами заступника Голови Атомпрофспілки Павла Пруднікова, який брав участь у заході, семінар відбувався не випадково у вихідні дні, «це дало можливість відсікти тих, хто прийшов би на таке навчання «за рознарядкою». Тому прийшли дійсно зацікавлені. У перший день усього було близько 20 осіб. У неділю підтягнулися зацікавлені позитивними відгуками учасників першого дня навчального семінару».
Павло Прудніков повідомив, що є домовленість з головою профспілкового комітету ВП ХАЕС Михайлом Гуком про проведення ще одного, спільного, семінару для «дорослого» профактиву та представників адміністрації підприємства. Планується, що семінар буде проведено на базі Учбово-тренувального цеху ВП ХАЕС у грудні цього року.
«Проект Атомпрофспілки «Трудова школа» має абсолютно практичне значення, – зазначив Павло Прудніков, - сформувати усередині профкомів активних людей, які би займалися пропагандою профспілкової ідеології, цінностей робітничого руху. З єдиною метою – консолідувати навколо профкомів трудовий колектив і подолати деяку віддаленість профкомів від пересічних членів профспілки».
Важливим на навчальному семінарі було й те, що учасники не просто отримували теоретичні знання, а й відповіді на чисельні запитання, важливим також був безпосередній обмін інформацією, спілкування.
Довідково. Проект «Трудова школа» уперше було реалізовано 2010 року у Києві. Враховуючи ефективність проведеного навчання, на Пленумі Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України було прийнято рішення про охоплення навчанням усі підприємства, що входять у зону впливу Атомпрофспілки, передусім проведення його для профспілкових первинок, в яких часто-густо спостерігається брак інформації про шляхи підвищення ефективності профспілкової діяльності. З минулого року «Трудова школа» перетворилася на систематичне навчання, організоване Атомпрофспілкою.
Прес-центр Атомпрофспілки,
на фото: молодіжний профактив ВП ХАЕС