Все задля зменшення опромінення населення
Все задля зменшення опромінення населення
Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олена Миколайчук та голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул підписали 22 листопада у м. Дніпропетровськ Меморандум про співробітництво між Державною інспекцію ядерного регулювання України та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.
Як повідомляє сайт Держатомрегулювання, у рамках Меморандуму Державна інспекція ядерного регулювання України сприятиме втіленню світового досвіду з питань підвищення ефективності заходів з радіаційної безпеки персоналу, населення та навколишнього середовища, проведення обстеження радіаційного стану території та навколишнього середовища на Дніпропетровщині.
Пріоритетними завданнями співпраці на 2012-2014 роки та у середньостроковій перспективі визначено підтримку виконання заходів Державної цільової екологічної програми приведення у безпечний стан колишніх уранових об’єктів виробничого об’єднання "Придніпровський хімічний завод” (м. Дніпродзержинськ) та Державної програми радіаційного і соціального захисту населення м. Жовті Води; контроль виконання профільного законодавства та нормативно-правових актів України на підприємствах ядерно-паливного циклу, що розташовані на території області, у т.ч. шляхом проведення спільного незалежного обстеження радіаційного стану об’єктів ядерно-паливного циклу та прилеглих територій.
За підтримки Кабінету Міністрів України у цьому році розроблено й прийнято нову Програму радіаційного і соціального захисту населення міста Жовті Води на 2013-2030 роки. Нова програма дасть змогу продовжити виконання розпочатих раніше проектів з поліпшення радіаційно-екологічної ситуації в місті.
У Дніпропетровській області діє Державна цільова екологічна програма приведення в безпечний стан колишніх уранових об'єктів Придніпровського хімічного заводу (м. Дніпродзержинськ). Вона передбачає впровадження реабілітаційних заходів на території та уранових об’єктах колишнього ВО «ПХЗ», в т.ч. приведення хвостосховищ в екологічно безпечний стан, радіаційний моніторинг території проммайданчика та території навколо нього, забезпечення фізичного захисту та охорону уранових об'єктів тощо.
Розглядається питання упровадження з 2013 р. на території області у рамках двостороннього співробітництва регулюючих органів з ядерної та радіаційної безпеки України та Швеції програми із зменшення опромінення населення від радону і його дочірніх продуктів розпаду.
Прес-центр Атомпрофспілки
Фото Інформагентства «Укрінформ»