Ядерна енергетика та зміни клімату
Ядерна енергетика та зміни клімату
Таку тему обговорювали учасники круглого столу на Рівненській АЕС. Засідання проводилося під час прес-туру на РАЕС журналістів центральних та регіональних ЗМІ, представників громадських та професійних енергетичних організацій. Ініціатором зустрічі виступила Асоціація «Український ядерний форум», яка за підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» та ВП РАЕС організувала круглий стіл за темою «Ядерна енергетика та її внесок у пом’якшення зміни клімату» у рамках проведення Євросоюзом Тижня сталої енергетики в Україні.
Як повідомляє інформаційний центр РАЕС, на зустрічі виступив директор з питань інституційного розвитку Асоціації «УЯФ» Олексій Ананенко, який представив енергетичну політику ЄС в контексті зміни клімату. Більш детальною була доповідь Голови спостережної ради Фонду цільових екологічних інвестицій Олексія Хабатюка. Він проаналізував стан та перспективи розвитку української енергетики, розмір викидів підприємств різних видів енергогенерації, їх вплив на утворення парникових газів. На його думку, потенціал ядерної енергетики з точки зору зменшення викидів двоокису вуглецю заслуговує уваги.
Екологічною вважають атомну енергетику й фахівці РАЕС. Про незначну кількість викидів та скидів свідчать дані спостережень служби охорони навколишнього середовища та цеху радіаційної безпеки.
Під час відвідування лабораторії автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки метеоролог Інна Тихомирова продемонструвала спеціальне сертифіковане обладнання для контролю метеопараметрів. Вона зазначила, що за результатами метеорологічних спостережень 2006-2013рр. середньорічні температури повітря в районі розташування РАЕС дещо вищі за кліматичну норму, що вписується в загальносвітовий тренд зміни температури.
Наші реальні справи, - підкреслив Сергій Боришкевич, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки, - наше прагнення до зменшення впливу на екосистему підтверджує сертифікат міжнародного визнаного органу TÜV NORD, виданий у 2007 році, на відповідність вимогам стандарту ISO 14001:2004 «Системи менеджменту навколишнього середовища. Вимоги та настанова із застосування». Щорічні наглядові аудити також підтверджують безперервність роботи із вдосконалення системи менеджменту навколишнього середовища.
Ольга Кошарна, директор з питань інформації Асоціації «УЯФ», вважає дуже корисними тематичні зустрічі на підприємствах атомної енергетики, де учасники мають змогу особисто впевнитися у відкритості, екологічності та професійності у ядерній галузі.