ЮУАЕС відвідали гості з республіки Польща
ЮУАЕС відвідали гості з республіки Польща
27 травня майбутні польські журналісти, фахівці в царині міжнародних відносин та політологи відвідали Южно-Український енергокомплекс. Це вже другий візит студентів та викладачів факультету політичних наук і журналістики Познаньського університету ім. Адама Міцкевича на ЮУАЕС.
Два роки тому Миколаївський Чорноморський державний університет ім. Петра Могили підписав договір з найбільшим з вищих навчальних закладів Польщі щодо співпраці, у рамках якої відбувається обмін студентами, проводяться спільні наукові конференції, - все те, що, за словами викладача та керівника групи Світлани Сидун, сприяє інтеграції та співпраці університетського студентства двох країн. «Ідею побувати на діючій АЕС вони сприймають з натхненням, - відзначає С. Сидун. - Для них така екскурсія стає своєрідною родзинкою 10-денного перебування в Україні».
Іноземні гості під час візиту ознайомилися з роботою АЕС (побувавши на повномасштабному тренажері блочного щита управління та отримавши відповіді фахівців на поставлені запитання), Олександрівської ГЕС та Ташлицької ГАЕС. З зацікавленістю студенти сприйняли лекцію в інформаційно-культурному центрі «Імпульс» та відвідали пристанційний майданчик, де були зроблені пам'ятні фото на тлі атомної станції.
Мацей Кащик, студент університету ім. Адама Міцкевича:
- Для мене тема ядерної енергетики, зокрема, атомних електростанцій дуже цікава, тому що в Польщі немає діючих АЕС. Я із задоволенням погодився на пропозицію відвідати Южно-Українську атомну станцію, щоб ознайомитися з принципом її роботи. На питання: як я ставлюся до атомної енергетики, однозначної відповіді у мене немає, тому що з одного боку - так, АЕС це чисте та дешеве виробництво електроенергії, але з іншого - мають місце певні побоювання: чи настільки вона безпечна для природного довкілля та населення?
Якуб Кухарчик, студент університету ім. Адама Міцкевича:
- Сьогодні в Польщі ведуться гарячі дискусії про те, чи треба будувати атомні блоки? Більшість поляків виступають за будівництво атомної електростанції, але побоюються проживати поблизу АЕС, оскільки ще жива пам'ять про наслідки чорнобильської катастрофи. Я думаю, що в нашій країні необхідно будувати атомну електростанцію, тому що ціни та потреби в електроенергії ростуть щороку. Польський уряд узяв зобов'язання побудувати АЕС до 2020 року, але такими темпами, як сьогодні просувається будівництво, навряд чи ми встигнемо в призначений термін. Одна з причин затримки - дорожнеча будівництва. Поки що навіть не вибрано конкретного місця для будівництва АЕС, тому що громадськість не дійшла єдиної думки з цього приводу. Рік пуску першої АЕС в Польщі призначено, а конкретних кроків в даному напрямку немає. Сьогодні наша країна виробляє електроенергію тепловими електростанціями, та, як відомо, таке виробництво забруднює природне довкілля. Думаю, прийшов час зважитися на те, щоб замінити теплову генерацію на атомну.
Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ЮУАЕС