МВФ відгукнувся на ініціативу ФПУ
МВФ відгукнувся на ініціативу ФПУ
Представники місії Міжнародного валютного фонду відгукнулись на ініціативу Федерації профспілок України і провели зустріч з представниками національних профцентрів України – членами Міжнародної конфедерації профспілок. Головною темою на зустрічі були соціальні аспекти умов надання кредиту.
«Так для нашої країни отримання кредиту МВФ є вкрай необхідним і його надання буде позитивним само по собі, адже це відкриває для України доступ до інших фінансових джерел, наприклад, Світового банку. При цьому вкрай важливо щоб цей кредит був використаний перш за все на модернізацію виробництва, враховуючи, що чимало підприємств вичерпало свій ресурс, а особливо те, що незабаром буде підписано Угоду про створення всеохопючої та поглибленої зони торгівлі з ЄС, яка поставить перед вітчизняної промисловістю питання її конкурентспроможності» - акцентував виконуючий обов’язки Голови ФПУ Григорій Осовий у своєму виступі.
Профспілки, підкреслив Г. Осовий, сподіваються, що проведення реформ не призведе до погіршення рівня життя людей, а навпаки, інвестиції в модернізацію екноміку дозволять створити чимало нових робочих місць, заради чого мільйони українців повстали і вийшли на майдани щоб змінити життя на краще.
Лідер ФПУ нагадав, що глава місії Фонду в Україні Жером Ваше восени минулого року говорив про те, що від України не очікують різкого підвищення тарифів на енергоносії. Профспілки домагатимуться забезпечення прозорості при визначені нових цін і вимагатимуть переконливої аргументації у кожному конкретному випадку.
Керівник місії Міжнародного валютного фонду Микола Георгієв поділився з представниками профспілок своєю оцінкою стану справ в Україні. Він підкреслив, що Україна знаходиться в дуже складній економічній ситуації. Головна причина – це, за його словами, непрофесійне управління країною, що тривало протягом багатьох років.
Він схвально відгукнувся щодо перебігу переговорів з українською владою, завдяки чому вдалося досягти значного прогресу в обговоренні цілої низки питань, що дозволить Україні взяти курс на проведення економічних реформ, покращення управління та стійке зростання.
Головний лейтмотив його месіджу полягав у заклику почати жити відповідно до можливостей. У зв’язку з цим він заявив, що Україна не може дозволити собі такий державний бюджет, який вона затвердила на 2014 рік. За його словами, в Україні також відсутні можливості для зростання зарплат та пенсій. Потрібно скоротити надмірні видатки, включаючи капітальні, прийняти новий Закон про держзакупівлі, щоб зламати шахрайські схеми, які існували в минулому.
«Ми не повинні в гонитві за економічними показниками забувати заради кого робляться реформи, а відтак ми маємо мати відповідь на питання - як позначиться виконання умов кредитування на рівень бідності населення в нашій країні, зокрема енергетичної бідності, як зміниться рівень життя українців за індексом людського розвитку, що щорічно визначається ООН по кожній країні. Ми станемо ближчими до європейських показників, чи будемо ще більшими аутсайдерами? » - таке питання на зустрічі поставив заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк.
Підсумком зустрічі стали домовленості про проведення у подальшому постійних зустрічей між профспілками та представниками Місії МВФ в Україні, зокрема тематичних зустрічей з питань заробітної плати, податкового законодавства, охорони навколишнього середовища.
Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ