Прес-тур на ЮУАЕС
Прес-тур на ЮУАЕС
21 червня на Южно-Українській АЕС побували представники регіональних ЗМІ. Одноденний прес-тур був організований відділом роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЮУАЕС для ознайомлення журналістів з роботою атомної станції, зокрема, зі станом модернізаційних робіт, пов'язаних з продовженням терміну експлуатації першого енергоблоку. Окрім цього журналісти ознайомилися з оцінкою впливу його експлуатації в надпроектний період на довкілля.
Як повідомляє відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ЮУАЕС, під час візиту гості отримали можливість не лише на власні очі побачити повномасштабний тренажер блочного щита управління енергоблоку №3, на якому проходить модернізація моделюючої системи з заміною головного моделюючого комп'ютера, ознайомитися з новим сучасним обладнанням очищення води для власних потреб АЕС та отримати компетентні відповіді фахівців станції на всі запитання, що їх цікавили. Зокрема, про перспективи будівництва четвертого енергоблоку, проектний ресурс ядерних блоків ЮУАЕС, про соціальну допомогу атомної станції районам, що входять до зони спостереження, та ін. Проте, головною темою зустрічі журналістів було продовження терміну експлуатації першого енергоблоку Южно-Української АЕС. Це питання сьогодні актуальне не лише для станції, а й для усієї української атомної галузі. Для того, щоб інформувати жителів області про різні аспекти діяльності підприємства в цьому напрямку і було організовано прес-тур. Обидві сторони - і фахівці АЕС, і представники ЗМІ - залишилися задоволені зустріччю.
Ділячись враженнями, редактор газети «Прибузький Вісник» Данило Кіт сказав:
- Мені й раніше доводилося відвідувати атомну станцію під час екскурсій для громадськості Первомайського району, проте сьогоднішня зустріч, на мій погляд, ширша у вивченні самого об'єкту - Южно-Української АЕС. Ми побували не лише на повномасштабному тренажері, а й на блочних щитах управління всіх трьох енергоблоків. До речі, усім моїм колегам, які були тут, це дуже цікаво та пізнавально. Крім того, ми, працівники засобів масової інформації, донесемо до громадськості нашого району те, що ЮУАЕС - підприємство відкритого типу. Під час нинішнього візиту ми вкотре пересвідчилися, скільки праці та коштів вкладено у безпечну експлуатацію ядерних блоків. Це підтверджує велика кількість міжнародних комісій та представників громадськості найближчих районів, які є частими гостями електростанції. А працівники відділу зв'язку з громадськістю та ЗМІ і провідні фахівці ВП ЮУАЕС, у свою чергу, доступно розповідають та показують, що відбувається на атомній станції. Можу сказати з упевненістю, що населення, яке проживає поряд з АЕС, може бути спокійне: тут усе відкрито. Якщо відбувається плановий ремонт або зупинка реактора, то громадськість про це знає. У цьому плані ми, журналісти, виступаємо посередниками між населенням та атомною станцією, інформуючи про діяльність цього підприємства. Жити в поінформованому суспільстві завжди спокійніше та легше. Це забезпечує наші конституційні права.
Довідково. ЮУ АЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна встановлена потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).
У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУ АЕС вироблено понад 470 млрд. кВт•год. електричної енергії.