Профспілки виходять під Кабмін
Профспілки виходять під Кабмін
27 травня о 9.00 під будівлею Кабінету Міністрів України розпочинаються акції протесту профспілок України. Планується провести три пікетування Кабінету Міністрів: 27 травня, 3 червня і 10 червня, про це йшлося на прес-конференції, що відбулася сьогодні, 26 травня, в агенції Укрінформ у Києві.
Профспілки вимагають від Уряду негайного внесення пропозицій до Верховної Ради щодо підвищення зарплати з 1 липня, проведення повноцінної процедури примирення у рамках національного колективного трудового спору, соціального діалогу щодо визначення соціальних стандартів, відновлення фінансування системи санаторно-курортного лікування за рахунок коштів соцстраху тощо.
Профспілки категорично виступають проти конфіскації у працюючих пенсіонерів 15% їхньої чесно заробленої пенсії і вони будуть звертатися до органів правосуддя з метою надання правової оцінки порушень конституційного права людини на отримання зарплати і пенсій, зарплатний борг сягнув вже 2 млрд. грн..
Нинішній прожитковий мінімум в Україні становить 1218 грн., що у 2,5 рази нижче встановленого законом і підтвердженого розрахунками Міністерства соціальної політики України. За словами заступника голови Федерації профспілок України Сергія Кондрюка, мінімальна заробітна плата має бути більш як 3,5 тис. грн. на місяць.
Він також повідомив, що нещодавно українські профспілки отримали підтримку в Брюсселі Міжнародної конфедерації профспілок, голова якої, Шарон Бароу, планує відвідати Україну для зустрічі з Президентом і Прем'єр-міністром України. У зв’язку з невиконанням Україною ратифікованих конвенцій, зокрема з виплати зарплати, має намір відвідати Україну й інспекція Міжнародної організації праці (МОП).
Планується, що у першій попереджувальній акції протесту, що відбудеться під будівлею Уряду під час засідання Кабінету Міністрів, візьмуть участь близько 500 осіб. У разі відмови представників Уряду від соціального діалогу, чисельність учасників подальших протестів зросте до кількох десятків тисяч.
Профспілки виступають проти:
- підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги;
- "безстрокової шокової терапії", що проводить Уряд;
- відсутності реальних соціально-економічних реформ.
Профспілки вимагають від Уряду:
- переглянути і встановити справедливі ціни на український газ і тарифи на комунальні послуги для населення;
- підвищити з 1 липня та 1 грудня 2015 року прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату;
- забезпечити до 1 липня 2015 року проведення індексації грошових доходів населення;
- забезпечити надійний державний контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, рішучих дій щодо подолання нелегальної зайнятості і «тіньової» виплати зарплати;
- законодавчого відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування працівників, оздоровлення дітей, внесення відповідних змін до бюджету Фонду соціального страхування;
- відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році;
- проведення ефективного соціального діалогу спрямованого на виконання Генеральної угоди.