Южно-Українська АЕС на Міжнародному форумі
Южно-Українська АЕС на Міжнародному форумі
. 24 вересня у Міжнародному виставковому центрі в Києві стартував щорічний Міжнародний форум "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє". Його програма включає цілу низку заходів, серед яких галузева виставка підприємств і національних компаній, яка демонструє потенціал паливно-енергетичного комплексу країни. У складі експозиції Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" представлено Южно-Український енергокомплекс, що є відокремленим підрозділом компанії (ВП "Южно-Українська АЕС").
Як зазначає інформцентр ЮУАЕС, це єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових ядерних і маневрених гідроакумулюючих потужностей, а також водних ресурсів річки Південний Буг. Розташований на півночі Миколаївської області, енергокомплекс включає Южно-Українську атомну станцію (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівську гідростанцію на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврену Ташлицьку гідроакумулюючу станцію (у експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, друга черга - гідроагрегат №3 - у стадії будівництва).
Електричної енергії, що виробляється ВП ЮУАЕС, достатньо для забезпечення нормальних умов життєдіяльності Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, частково Кіровоградської області та Автономної республіки Крим - регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. Тут генерується приблизно 10% від загального обсягу електроенергії в країні та близько 20% виробітку українських атомних електростанцій.
З 1982 року Южно-Українським енергокомплексом вироблено понад 480 млрд кВт•год. електричної енергії. У 2012 році підприємство відзначило ювілей - 30 років тому став до лав діючих його перший елемент - атомний енергоблок №1. Сьогодні цей блок-мільйонник готується до продовження терміну експлуатації.
З Южно-Українським енергетичним комплексом учасники та гості Міжнародного форуму "ПЕК України: сьогодення та майбутнє" можуть ознайомитися за допомогою спеціального діючого макету. Він демонструє роботу трьох його складових - атомної, гідро- та гідроакумулюючої станцій, а також перспективу розвитку енергокомплексу, зокрема, реконструкції системи технічного водопостачання АЕС і будівництва 4-го атомного блоку.