Щодо заяви відстороненого голови Держфінінспекції
Заяви відстороненого голови Держфінінспекції Миколи Гордієнка не містять правдивих тверджень, а їхня подача в окремих ЗМІ є спекуляцією
Як інформують ЗМІ, у Верховній Раді відсторонений голова Державної фінінспекції Микола Гордієнко заявив, що "у день підведення підсумків перевірки Енергоатома Прем'єр-міністр Яценюк, щоб приховати факти корупції, відсторонив мене від виконання службових обов'язків".
Повідомляємо, по-перше, що перевірка Держфінінспекції зупинялася лише для проведення позапланової перевірки за зверненням правоохоронних органів. І це жодним чином не пов’язано з відстороненням голови контрольно-ревізійного відомства. Зазначимо, що перевірка триває дотепер. Причому склад перевіряючих не змінився.
По-друге, під час перевірки ревізори повністю ігнорують всі матеріали, що передав ДП НАЕК «Енергоатом» у правоохоронні та контролюючі органи, про схеми, які впроваджені в минулі роки, для закупівель продукції російських виробників по завищених цінах через фірми-прокладки. Більшість таких фірм належить (або належала раніше) родині Януковича, колишньому міністру енергетики Ставицькому, екс-генеральному прокурору Пшонці та їх оточенню. Ці схеми вже понад рік заважають Енергоатому проводити закупівлі у вітчизняного виробника.
Вчергове заявляємо, що ці схеми вимивають не лише з Компанії, але й з економіки України, кошти значно більші за озвучені Гордієнком нібито зловживання в Компанії на суму «понад 100 млн грн».
Також дивує вибірковість у поданні інформації низкою ЗМІ, зокрема – інтернет-видання «Українська правда» та «Капітал», котрі озвучують заяву Гордієнка, не називаючи вже виявлені Держфініспекцією факти корупційних дій, а концентруючи увагу виключно на Енергоатомі, де прогнози щодо обсягів зловживань в рази нижчі за інші вже перевірені підприємства та відомства.
Нагадаємо, що у серпні 2014 року НАЕК «Енергоатом» спільно з ВАТ «Турбоатом», ДП завод «Електроважмаш», ДП «Завод ім. Малишева» та ДП «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» («Південмаш») домовились про реалізацію програми імпортозаміщення обладнання АЕС України. Перший контракт за цією програмою було укладено у березні з ВАТ «Турбоатом» за переговорною процедурою, що дозволило уникнути зриву закупівель з боку компаній-посередників, що продають продукцію російського виробника.