На ДК УкрДО «Радон» підвищать зарплату удвічі
На ДК УкрДО «Радон» підвищать зарплату удвічі
На черзі – інші підприємства зони відчуження
30 січня відбувся перший раунд перемовин сторін Галузевої угоди між Атомпрофспілкою та Державним агентством України з управління зоною відчуження.
Для остаточного узгодження позицій і вироблення консолідованих пропозицій на переговорах з представника ДАЗВ, у приміщенні ЦК Атомпрофспілки, профспілкова сторона провела попередні консультації у своїй робочій групі.
Коментує керівник профспілкової сторони робочої групи, заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.
-Державну корпорацію «Українське державне об'єднання «Радон» (далі – ДК «УкрДО «Радон»») та головне підприємство корпорації – «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ») – визначено єдиною національною експлуатуючою організацією з поводження з радіоактивними відходами на стадії їх довгострокового зберігання в масштабах всієї України.
Для ефективного їх функціонування необхідно, щоб ДК УкрДО «Радон») і ДСП «ЦППРВ», як головне підприємство, були укомплектовані висококваліфікованими фахівцями. Вирішити цю проблему можливо тільки, якщо надати таким працівникам оптимальний соціальний пакет, істотно підвищити рівень заробітної плати. На сьогодні кваліфіковані кадри відмовляються працювати на цих підприємствах зі шкідливими умовами праці за установлену тут низьку зарплату.
Очікується, що ситуація зміниться –завдяки цілеспрямованому наповненню Фонду поводження з радіоактивними відходами, який запрацював з 1 січня цього року. Тобто, якщо раніше гроші розчинялися в державному бюджеті, то тепер ці кошти є цільовими, їх виділено окремим рядком. Визначено і джерело наповнення фонду - ті підприємства, які виробляють радіоактивні відходи, перш за все ДП НАЕК «Енергоатом», перераховують певну суму до фонду. Ці перерахування дадуть змогу ефективно функціонувати підприємствам, які задіяні у циклі поводження з радіоактивними відходами.
Цільове фінансування дасть змогу підвищити рівень заробітних плат у корпорації УкрДО «Радон», а це не тільки підприємства зони відчуження, є вони у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську тощо.
Завдяки фонду з'явилася можливість добре їх підтягнути. Зростання фонду заробітної плати працівникам УкрДО «Радон» передбачається на рівні 210 відсотків (до цього середній рівень зарплат у корпорації був найнижчий серед підприємств чорнобильської зони відчуження).
Природно, ми, як профспілкова організація, підтримуємо те, щоб працівники УкрДО «Радон» отримували більшу зарплату. Але ми не можемо не брати до уваги й рівень оплати праці на інших підприємствах зони відчуження – ДСП ЧАЕС, ДСП «УЗФО ЧАЕС», ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», ДСП «Північна пуща» тощо. Це підприємства, які за своєю суттю теж забезпечують цикл поводження з РАВ. Необхідні також кошти для підтримки інфраструктури у зоні відчуження: гуртожитки для працівників, на тепло, електроенергію, харчування тощо.
На першому раунді переговорів ми узгодили позиції щодо реформування системи оплати праці, запровадження 25-розрядної єдиної тарифної сітки на УкрДО «Радон» - ДСП «ЦППРВ».
Цим істотно закрили проблему ДСП «ЦППРВ» і всієї корпорації УкрДО «Радон». Стрибкоподібно, майже у півтора, а по деяких позиціях майже у два рази, буде підвищено заробітну плату працівникам з 1 лютого. Сподіваємося, що УкрДО «Радон» стане «точкою зростання» економіки підприємств чорнобильської зони відчуження.
Другим раундом переговорів, який почнеться з наступного тижня, передбачається, що ми вже будемо говорити про терміни введення єдиної тарифної сітки – єдиної системи оплати праці на всіх інших підприємствах чорнобильської зони відчуження, разом з адміністрацією ДАЗВ визначати джерела фінансування для проведення реформ в системі оплати праці цих підприємств,
На
сьогодні надійшла ще низка пропозицій щодо необхідності внесення змін до галузевої
угоди Атомпрофспілки з ДАЗВ, зокрема від ДСП УЗФО ЧАЕС і від Чорнобильської
атомної електростанції. На наступному
тижні ми їх також почнемо обговорювати у рамках другого раунду переговорів.